Strandfoci-vb: az olaszok 12 gólt vágtak a döntősnek a rajton

2019.11.22. 08:16
Akcióban a zöld mezes olaszok (Fotó: fifa.com)
Az olasz válogatott fölényes sikerével kezdődött meg a paraguayi strandlabdarúgó-világbajnokság: a 2008-as döntős 12–4-re kiütötte a legutóbbi két kiírás ezüstérmesét, Tahitit. Győzelemmel kezdett Svájc, Uruguay és Japán is – utóbbi a házigazdák kárára.

A meccsen az olaszok kezdtek jobban, Gori és Corosiniti duplájával gyorsan elléptek 4–1-re, és bár a 2015-ös és 2017-es döntős feljött mínusz egyre (4–3), három másodperccel később Gori újabb gólt szerzett, majd Zurlo gyors két találatával eldőlt a meccs (7–3). A záró harmadban Li Fung Kuee második gólja után újabb olasz henger jött, Zurlo négyig, Gori ötig jutott, az olaszok pedig 12–4-re nyertek.

A csoport másik mérkőzésén csak egy gól született, az is csupán az utolsó percben: a csapatkapitány Gaston Laduche találata győzelmet ért az uruguayi válogatottnak Mexikó ellen.

Az A-csoportban is akadt egy mérkőzés, amely a legvégén dőlt el, méghozzá a házigazda paraguayiak nagy-nagy szomorúságára. Csapatuk ugyanis 1–4-ről képes volt egyenlíteni Japán ellen, csakhogy Akaguma Takuja az utolsó percben befejelte második gólját, így nyerőemberként tette emlékezetessé 30. születésnapját.

Ugyanebben a négyesben a svájciak a triplázó Ott vezérletével 8–6-ra legyőzték a meccs elején 4–1-es hátrányba kerülő, onnan folyamatosan kapaszkodó, de egyenlíteni egyszer sem tudó amerikaiakat.