Skócia: nyert a Rangers és a Celtic, a negyedik helyért nagy a harc

2010.05.01. 18:02
A bajnoki címet korábban már megnyerő Rangers és az ezüstérmes Celtic a harmadik mérkőzését is megnyerte a skót labdarúgó-bajnokság ötfordulós rájátszásában, amely elsősorban a 4–6. helyek elosztása miatt tartogat még izgalmakat.

Kris Boyd már a 2. percben megszerezte a vezetést a Rangersnek a Dundee United otthonában – a támadónak ez volt a 100. bajnoki gólja a klub színeiben –, Nacho Novo még a szünet előtt növelte az előnyt, ám a vége izgalmasan alakult Damian Casalinouvo 80. percbeli szépítése miatt.

A Celtic gól nélküli első félidőt követően Aiden McGeady, Darren O'Dea, James Forrest és a csereként beállt Robbie Keane találatával kiütötte a Motherwellt, egyben veszélybe sodorta annak negyedik, mindenképpen Európa-ligát érő pozícióját.

A Falkirk szempontjából drámaian alakult a játéknap: a fordulót sereghajtóként kezdő csapat egy teljes félidőt emberelőnyben játszott közvetlen vetélytársa, a St. Mirren ellen, elmozdulni látszott az utolsó helyről, ám Stephen O'Donnell 86. percbeli egyenlítő gólja visszalökte oda.

A forduló nyitó mérkőzésén, az edinburgh-i derbin a Hearts 2–1-re legyőzte a Hiberniant.