Románia: Prosser nem játszott, élen a Sepsi

2018.08.11. 22:01
A Sepsi remek győzelmet aratott a Poli Iasi ellen (Fotó: Facebook/Sepsi OSK)
A Sepsi OSK 3–0-s győzelmet aratott a négy forduló után továbbra is nyeretlen Poli Iasi ellen, ezzel egy napra biztosan a román bajnokság élére állt.

Ahogyan az Astra Giurgiu elleni idegenbeli mérkőzést, úgy a Poli Iasi elleni találkozót is a kispadról nézte végig a székelyföldi együttes magyar szélsője, Prosser Dániel.

A Sepsi jól kezdett, a mezőnyfölény a 30. percben érett góllá, Ibrahima Tandia átadását Ousmane Viera váltotta gólra (1–0). A piros-fehérek vezetése nem is került komolyabb veszélybe az első félidőben, a Poli Iasinak csupán egyetlen olyan lövése volt, amely kapura ment…

A fordulást követően Sztefan Velev is beköszönt, az 56. percben kétgólosra növelve a hazai előnyt. A 78. percben Yasin Hamed állította be a 3–0-s végeredményt.

Győzelmével a Sepsi 7 pontos és jobb gólkülönbségével vezeti a román bajnokság tabelláját – igaz, a mögötte álló csapatok közül többen is csak vasárnap játszanak.