Románia: „Ha drágul a kenyér, azért is a magyarok hibásak”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.10.30. 12:15
null
Dragomir szerint „Kovács a saját fajtáját próbálta segíteni” (Fotó: erdely.ma)
Kereskényi Gábor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség parlamenti képviselője szerint Kovács István játékvezető nem érdemli meg az eltiltást, és szó sincs arról, hogy a bíró a „saját fajtáját segítette”.

Amint arról beszámoltunk, etnikai alapú részrehajlással vádolták meg Kovács Istvánt, az egyik legelismertebb romániai futballbírót, aki vasárnap a marosvásárhelyi ASA és a bukaresti Steaua mérkőzését vezette.

A romániai sportsajtó egyöntetű véleménye szerint a bíró olyan hibákat követett el, amelyek befolyásolták a mérkőzés eredményét. Dumitru Dragomir, a román első osztályú bajnokságot szervező Liga 1 volt elnöke egy televíziós interjúban kijelentette: „Kovács István a saját fajtáját próbálta segíteni. (...) Jó bíró, de ezen a mérkőzésen azért tévedett, mert így akarta" – jelentette ki Dragomir.

„Hallottam, hogy az egyik partjelző, Nagy Miklós magyarul beszélt a hazaiak játékosával, Sepsi Lászlóval. Miért is? Romániában vagyunk” – fakadt ki a meccs után Constantin Galca, a Steauea vezetőedzője.

Kereskényi Gábor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség parlamenti képviselője szerint nem vezet jóra, ha mindenért a magyarokat hibáztatják.

„Ez a fajta problémafelvetés nem vezet semmi jóra. Nem tartom jó dolognak, hogy ezek a kérdések újból és újból felmerülnek. A vereséget szenvedők szájából elhangzottak az elkeseredettség hangjai. Klubvezetők, játékosok, edzők bírálhatják a játékvezetőt, szóvá tehetnek bizonyos dolgokat, ám ez nem csaphat át etnikai diszkriminációba. Ha kikap a kedvenc csapatunk, ha felmegy a kenyér ára, ha bevezetnek egy új adót, huszonöt évvel a rendszerváltás után is mindenért a magyarok a hibásak. Ennek a mentalitásnak minél hamarabb gátat kell szabnunk" – mondta a szatmar.ro-nak Kereskényi Gábor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség parlamenti képviselője.

„Régóta tartó, közös harcot vívunk a különböző nemkívánatos lelátói események ellen. Milyen példát mutat így a legnépszerűbb klub edzője? Ha a játékvezetők angolul kommunikálnak mondjuk egy külföldi játékossal, akkor miért nem háborodik fel senki?" – tette fel a kérdést Kereskényi.

Razvan Burleanu, a bírói bizottságot is működtető Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elnöke kijelentette: Kovács Istvánt több fordulóra eltiltják, és nem engedik el Angliába, ahol az angol ifjúsági válogatott mérkőzésén kellett volna bíráskodnia.

Legfrissebb hírek

Történelmi igazolás küszöbén: Huszti András már a Steauával edz – NS-infó

Légiósok
2026.02.06. 11:03

A női vízilabda-válogatott 25 gólos győzelmet aratott Románia felett az Eb-n

Vízilabda
2026.01.27. 15:51

Az erdélyi edzőlegendát is beszervezte a Securitate

Minden más foci
2026.01.26. 13:19

Férfi kézi Eb: leiskolázta a románokat Dánia, hatgólos félidei hátrányból fodítottak a szlovénok

Kézilabda
2026.01.18. 22:29

Tízgólos győzelem az Eb-főpróbán a románok ellen

Kézilabda
2026.01.09. 18:51

A szabály, ami miatt Romániában büntetés fenyeget, Magyarországon jutalmaznak

Labdarúgó NB I
2026.01.07. 17:43

IFFHS: Kovács István a negyedik legjobb játékvezető 2025-ben

Minden más foci
2025.12.25. 23:31

„Kemény döntések” jönnek Csíkszeredában – az egyik magyar támadó távozása biztosra vehető

Minden más foci
2025.12.23. 11:58
Ezek is érdekelhetik