Román Kupa: kolozsvári örömünnep Bukarestben

2016.05.17. 23:25
A kolozsvári CFR labdarúgócsapata nyerte meg a Román Kupát, a bukaresti döntőben 2–2-es döntetlen után tizenegyesekkel győzte le a Dinamo Bucuresti-et.

A Dinamo Bucuresti közönsége hatalmas élőképpel emlékezett meg a május 6-án elhunyt Patrick Ekengről, a fővárosi alakulat első gólját szerző Harlem Gnohéré pedig egykori kameruni csapattársa mezét felemelve ünnepelte találatát. Hiába vezetett azonban 2–0-ra a Dinamo, a CFR a második félidő elején szépített, a 89. percben pedig egyenlített.

A hosszabbítás nem hozott gólt, tizenegyespárbaj döntött, amelyben csak az ötödik párban sorra kerülő Dorin Rotariu rontott, így a hibátlan kolozsváriaké lett a trófea, 2008, 2009 és 2010 után negyedszer.

LABDARÚGÁS, ROMÁN KUPA
DÖNTŐ

Dinamo Bucuresti–CFR Cluj 2–2 (Gnohéré 23. – 11-esből, Bicfalvi 35., ill. Juan Carlos 47., C. López 89.) – tizenegyesekkel 4–5