PSG: Capello nemet mondott a párizsiaknak - sajtóhír

NSO / MTINSO / MTI
2013.06.19. 18:32
null
Fabio Capello (Fotó: Reuters)
Fabio Capello nem lesz a Paris Saint-Germain labdarúgócsapatának vezetőedzője – adta hírül a patinás olasz La Gazzetta dello Sport internetes kiadása szerda kora este.

Az olasz sportnapilap Capello fiának és ügyvédjének, Pierfilippo Capellónak, illetve a PSG vezetőinek szerdai párizsi egyeztetését követően adta ki a hírt, hozzátéve, hogy az orosz szövetségi kapitányként dolgozó Fabio Capello hétfőn el is utazik a Konföderációs Kupára feltérképezni a potenciális vb-ellenfeleket.

Mint arról korábban beszámoltunk, a Carlo Ancelotti vezetőedző várható távozása miatt lépéskényszerbe kerülő francia bajnokcsapat állítólag egy évre szóló szerződést kínált Capellónak.

Eközben Oroszországból az a hír érkezett, hogy Vitalij Mutko sportminiszter a 2018-as oroszországi világbajnokságig meghosszabbítaná Capello szövetségi kapitányi szerződését.

„Azt szeretném, ha Capello 2018-ig maradna. Beszélni fogok erről a sportági szövetség elnökével, hogy kidolgozzuk a részleteket" – jelentette be a politikus szerdán.

Az orosz szövetséget korábban négy éven át vezető Mutko hozzátette: kedden felhívta 67. születésnapja alkalmából az olasz szakembert, s ő nem zárkózott el a hosszú távú együttműködéstől. Capello jelenleg pihen, nem tartózkodik Moszkvában, így a szerződéshosszabbításra júliusban térnek vissza a felek.

Capello irányításával az orosz válogatott csoportja második helyén áll a 2014-es brazíliai világbajnokság selejtezőjében, hátránya két pont Portugáliával szemben, de kettővel kevesebb meccset játszott, mint riválisa.

Legfrissebb hírek

Roger Milla bolondot csinált a kolumbiai kapusból, majd óriásit táncolt – vb-videók

Minden más foci
2026.06.23. 18:05

A vb egyik csillagával erősítene a BL-győztes PSG – sajtóhír

Francia labdarúgás
2026.06.22. 15:54

Vb-történelem: Joe Cole akkora gólt lőtt, mint talán soha máskor

Minden más foci
2026.06.20. 14:53

Luis Suárez visszatért és legyilkolta Angliát – vb-videók

Minden más foci
2026.06.19. 14:15

Nyolcvanéves Fabio Capello, a futball olasz vasőrmestere

Népsport
2026.06.18. 08:54

Lukács Norbert: Megérte kilépni a komfortzónámból

Kosárlabda
2026.06.12. 11:34

World Sailing: az orosz junior vitorlázók visszatérhetnek

Egyéb egyéni
2026.06.10. 13:06

Az IIHF szeptemberben ismét foglalkozik az orosz hokisok esetleges visszatérésével

Jégkorong
2026.06.09. 16:56
Ezek is érdekelhetik