nemzetisport.hu 2018.07.15 14:39 Frissítve: 2018.07.15 15:04

PSG: Buffon vereséggel és két kapott góllal debütált

Némi meglepetésre nem vonult vissza a nyáron Gianluigi Buffon, hanem juventusos szerződése lejártával a PSG-hez igazolt, ahol már be is mutatkozott egy félkészülési mérkőzésen. Nem a legszerencsésebben.

Buffon a PSG mezében (Fotók: psg.fr)

A negyvenéves kapus előbb összehozott egy büntetőt, amelyet értékesített az ellenfél, majd még egy gólt kapott, csapata pedig 4–2-re kikapott a harmadosztályú Chamblytól.

Ez volt a PSG második nyári meccse, az új edző, Thomas Tuchel a 3–5–2-es felállást alkalmazta, és természetesen a kezdőcsapatot (Buffon – Mbe Soh, Rimane, Nsoki – Georgen, Toufiqui, Rabiot, Bernede, T. Weah – Jesé, Postolachi) elnézve messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni.

Az olasz kapus negyven percig volt a pályán, akkor Rémy Descamps váltotta; a párizsiak következő ellenfele a Bayern München lesz.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.08.15 20:38:23

Minden más foci nemzetisport.hu

A Real Madrid a hajráig vezetett városi riválisa ellen, ám a hosszabbítás Simeone csapatáé volt.

2018.08.13 14:17:45

Az angol, az olasz, a portugál és spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban is rendeznek meccseket.