PSG: Buffon vereséggel és két kapott góllal debütált

2018.07.15. 14:39
Buffon a PSG mezében (Fotók: psg.fr)
Némi meglepetésre nem vonult vissza a nyáron Gianluigi Buffon, hanem juventusos szerződése lejártával a PSG-hez igazolt, ahol már be is mutatkozott egy félkészülési mérkőzésen. Nem a legszerencsésebben.

A negyvenéves kapus előbb összehozott egy büntetőt, amelyet értékesített az ellenfél, majd még egy gólt kapott, csapata pedig 4–2-re kikapott a harmadosztályú Chamblytól.

Ez volt a PSG második nyári meccse, az új edző, Thomas Tuchel a 3–5–2-es felállást alkalmazta, és természetesen a kezdőcsapatot (Buffon – Mbe Soh, Rimane, Nsoki – Georgen, Toufiqui, Rabiot, Bernede, T. Weah – Jesé, Postolachi) elnézve messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni.

Az olasz kapus negyven percig volt a pályán, akkor Rémy Descamps váltotta; a párizsiak következő ellenfele a Bayern München lesz.