Premjer-liga: Dzsudzsák gólja után összeomlott a Dinamo

2014.11.02. 13:28
Mathieu Valbuena (jobbra) és a Dinamo Moszkva alul<br />maradt a Lokomotiv otthonában (Fotó: sovsport.ru)
Dzsudzsák Balázs gyönyörű kapásgóljával a Dinamo Moszkva már 2–0-ra vezetett a Lokomotiv elleni fővárosi derbin az orosz labdarúgó-bajnokság vasárnapi játéknapján, ám végül 4–2-es vereséget szenvedett.

Dzsudzsák Balázs kezdőként kapott szerepet a Dinamo Moszkvában, amely a 37. percben Alekszej Ionov góljával szerzett vezetést.

Nem sokkal a szünet után a magyar szélső duplázta meg a vendégek előnyét: Ionov jobb oldali beadása után kapásból lőtt a hosszú alsó sarokba.

A Dinamónak állt tehát a zászló, ám a Lokomotiv négy perc alatt egyenlített. Dzsudzsákot ezt követően a 63. percben lecserélték, így csapata teljes összeomlásából már kimaradt. A hazaiak ugyanis a 66. percben harmadszor is betaláltak, a győzelmüket pedig Roman Pavljucsenko bombájával biztosították be a hajrában.

OROSZORSZÁG, PREMJER-LIGA
12. FORDULÓ

Lokomotiv Moszkva–Dinamo Moszkva 4–2 (N'Doye 58., Szamedov 61., Kaszajev 66., Pavljucsenko 85., ill. Ionov 37., Dzsudzsák 50.)
Mordovija Szaranszk–FK Krasznodar 2–1
Kubany Krasznodar–Szpartak Moszkva 3–3

1. Zenit Szentpétervár 12 10 2 34–6 +28 32
2. CSZKA Moszkva 12 8 1 3 29–12 +17 25
3. FK Krasznodar 12 6 3 3 20–10 +10 21
4. Kubany Krasznodar 12 5 6 1 15–15 0 21
5. Dinamo Moszkva 11 6 1 4 25–18 +7 19
6. Rubin Kazany 11 5 4 2 17–12 +5 19