Premjer-liga: Dzsudzsák-gól 11 hónap után - videó!

2014.08.03. 15:49
Dzsudzsák góllal nyitott az orosz bajnoki szezonban (Fotó: Dinamo Moszkva)
Tizenegy hónap után szerzett ismét bajnoki gólt Dzsudzsák Balázs az orosz Premjer-ligában: a csapata hétközi El-selejtezőjén is igen jól játszó magyar szélső az FK Rosztov hálójába talált be – a gólzáporos mérkőzésen a Dinamo Moszkva már egy félidő után 4–2-re vezetett.

A Dinamo Moszkva erősen kezdte a Rosztov elleni meccset: a 15. percben Kevin Kuranyi büntetőjével megszerezte a vezetést, majd a 29. percben Dzsudzsák megpattanó szabadrúgása után Christopher Samba talált be. Ez volt a jeladás a gólzáporra: Dmitrij Poloz a 35. percben szépített, Dzsudzsák Balázs pedig két perccel később válaszolt, Alekszandr Kokorin előkészítése után talált a hálóba jobbal. Poloz három perccel később ismét beköszönt, a félidei eredményt pedig büntetőből Kokorin állította be. A második félidőt egy remek Dzsudzsák-beadás és Kokorin-fejesgól (a védők szerint a keze is benne volt…) nyitotta.

A Dinamo-gólhengert a Fabio Capello szövetségi kapitány előtt remekelő Kokorin folytatta, majd Kuranyi megint betalált – 66 perc után már 7–2 állt az eredményjelzőn. A már könnyelműsködő Dinamo nem tudott újabb gólt szerezni, a Rosztov azonban igen, Gatcan révén – a moszkvai fehér-kékek 7–3-as győzelemmel kezdték a szezont, ennél jobb idénykezdetről nem is álmodhattak.

Dzsudzsák első gólját szerezte meg az orosz bajnokságban 2013. augusztus 24. (Dinamo–Zenit 1–1) óta. Az előző idény (23 bajnoki, 1 gól) volt Dzsudzsák pályafutásában a második legeredménytelenebb – a balszélső a 2011–2012-es szezonban (Anzsi, majd Dinamo; 17 bajnoki, 0 gól) nem szerzett gólt, ahogy első NB I-es szezonjában (2 bajnoki, 0 gól) sem. A 2014–2015-ös idényt azonban az Európa-ligában látottak alapján is kijelenthető: jó formában kezdte.

Az orosz élvonalban tizenöt éve nem volt mérkőzés, mely tíz gólt hozott volna. A Premjer-liga 2014–15-ös szezonja gólesővel kezdődött, az első öt bajnokin huszonnyolc gól esett! Az átlag aztán vasárnap este romlott, a Kubany 2–0-ra legyőzte az Ufa csapatát, míg a DVTK kupaellenfele, az FK Krasznodar a Lokomotiv vendégeként játszott gól nélküli döntetlent.