Portugál Kupa: a Porto elképesztő, hat gólt szerezve nyerte meg a döntőt

2011.05.22. 20:05
Pazar mérkőzéssel zárta az FC Porto labdarúgócsapatja amúgy is príma 2010–2011-es szezonját: a „Szuper Sárkányok" a bajnoki aranyérmet veretlenül gyűjtötték be, a Braga ellen megnyerték az Európa-ligát, a Vitória Guimaraest pedig vasárnap 6–2-re „agyoncsapták" a kupadöntőben.

A Guimaraes fél óráig állta a sarat, James Rodríguez találatát Alvaro Pereira öngóljával, Vareláét Silva góljával egyenlített ki – 23 perc után már 2–2 volt az eredmény! A portóiak aztán megindították a hengert: a szünetig Rolando, Hulk és James Rodríguez talált be, a szünet utánra már csak egy gól maradt, azt az így triplázó Rodríguez szerezte.

A Porto a 2010–2011-es szezonban minden küzdelemsorozatot megnyert, amelyben elindult – a portugál Ligakupát kivéve. A döntőt elvesztő Guimaraes az Európa-ligában indulhat.

AZ NSO AJÁNLJA: európai bajnokok és kupagyőztesek, 2010–2011

PORTUGÁL KUPA
DÖNTŐ
Vitória Guimaraes–Porto 2–6 (A. Pereira 20. – öngól, Silva 23., ill. J. Rodríguez 3., 45., 73., Varela 21., Rolando 35., Hulk 42.)