A Bayern lesz a Man. City döntőbeli ellenfele a müncheni Audi-kupán

2013.07.31. 20:21
A milánói védők az első félidőben csak nyomozták a labdát – öt manchesteri gól jött büntetésül (Fotó: Action Images)
Bayern München–Manchester City döntőt rendeznek a müncheni Audi-kupán, miután a négycsapatos nemzetközi felkészülési torna elődöntőjében a németek kétgólos győzelmet arattak a brazil Sao Paulo ellen, a már 5–0-ra vezető angolok végül ugyancsak kettővel bizonyultak jobbnak az olasz az AC Milannal.

Manchester City–AC Milan

Manuel Pellegrini három új szerzeménnyel a kezdőben – Fernandinho, Jesús Navas és Sztevan Jovetics – és kifejezetten támadó szellemben küldte pályára a csapatát, amelynek gyorsan megszületett a gyümölcse, hiszen David Silva már a 4. percben megszerezte a vezetést a manchesterieknek. 1–0

A két csapat kezdője (Hart – Richards, Kolarov, Lescott, García, Fernandinho, K. Toure, D. Silva, J. Navas, Dzeko, Jovetics, ill. Amelia – Antonini, Zaccardo, Vergara, Constant, Traore, De Jong, Muntari, K-P. Boateng, Petagna, El Shaarawy) között ugyan minőségi különbség volt, arra mégsem lehetett számít, hogy ilyen nagy különbség lesz a mutatott játék között. Az „újak” közül például Navas és Jovetics is kivette a részét az első gólból, és a két játékos a folytatásban is nagyszerűen játszott.

A 19. percben Micah Richards kapott kiváló indítást, ami után már csak a hátát nézte a Milan védelme – elsősorban a Kolumbiából szerződtetett Jherson Vergarával. A ziccerből leadott lövés után először még védett Marco Amelia, de a kipattanót már berúgta a jobbhátvéd. 2–0

Nem sokat kellett várni a harmadik találatra sem, négy perccel később Jovetics támasztotta alá újra hogy jó igazolás volt, ezúttal a balszárnyon felfutó Alekszandar Kolarovnak adott gólpasszt, aki laposan lőtte ki a bal alsót. 3–0

Nagy tempót diktált a Man. City, a Milan pedig padlót fogott: a széleken rendre sebezhető volt az amúgy fehérben játszó rossoneri hátsó alakzata, a félidő második felében pedig Edin Dzeko is feliratkozott a góllövőlapra, két találattal is. A 32. percben ismét a jobb oldalon maradtak le a milánóiak, Amelia rosszul vetődött ki, a bosnyák centernek közelről nem volt nehéz dolga Navas passza után. Az ötödik gól annál látványosabbra sikerült Dzekótól: az olasz csapat rossz lesre állítása után a csatár mellre vette a labdát, majd fordulásból a jobb alsóba helyezett – 5–0!

Az eredmény és a mutatott játék tükrében sok mindenre lehetett számítani, a fordulatra azonban nem, mégis bekövetkezett. Kellett ehhez Javi García rossz labdakezelése és Stephan El Shaarawy gyors reagálása: a spanyol hibája után a Fáraó lecsapott, és ugyan rosszul találta el a labdát, a kimenetel így lett jó, hiszen a játékszer Joe Hart mellett a jobb alsóba gurult. 5–1

Ezúttal a manchesterieken lett úrrá a dekoncentráció, mintha a góllal a City védelme alól kihúzták volna a talajt, a manchesteriek egyre kellemetlenebb helyzetbe hozták Hartot. Pillanatokkal később ugyanis El Shaarawy ismét közelebb hozta a milánóiakat, a 18 éves Andrea Petagnát buktatták, de El Shaarawy nem várt a sípszóra, elhúzta a kapus mellett a labdát, és a hálóba helyezett. Még a szünet előtt jött az újabb Milan-gól: a leshatáron kilépő Petagna szépen szelídítette meg a labdát, majd a kapuba lőtt. 5–3

El Shaarawy akár még közelebb is hozhatta is volna a Milant a félidő utolsó másodperceiben, de a Fáraónak a második félidőben is volt még helyzete a lecserélése előtt, sőt, Kevin-Prince Boateng is elpuskázott egy nagy lehetőséget, így a hihetetlen egyenlítés nem jött össze, bár volt rá esély. Az első 35 perc kitűnő játéka után a Manchester Citytől az is belefért, hogy a második játékrészben csak a biztonságra és az erőkímélésre ügyeljen, és ne foglalkozzon különösebben az akciózással, viszonylag így is simán nyert. Manchester City–Milan 5–3.

Bayern München–Sao Paulo

A mérkőzés első félidejében – és a másodikban még tíz percig – a Bayern óriási mezőnyfölényben játszott, szezonra való helyzetet dolgozott, majd hagyott ki. Pontatlan volt a befejezés, hiányzott egy kis gyilkos koncentráció, a védekezésre kényszerített brazil futballisták – a támadójáték nagymesterei tanulhatták a futballnak ezt a részét – így megúszták a kapott gólt. Gólvonalukon Rogério Ceni bravúrral védett néhány alkalommal, de a szerencsével sem állt hadilábon.

Az 55. percben aztán csak megtört a jég. Egy gyorsan elvégzett kis szöglet után Arjen Robben adott a jobb szélről, Dante középen az ötösön megcsúsztatta a labdát, amit a hosszún érkező Mario Mandzukic kotort be a kapuba (1–0). A folytatásban kicsit kijött a szorításból a brazil együttes – sok volt a csere, tudjuk be ennek, hogy elment pár perc, amíg az érkezők felvették a meccs ritmusát –, bátrabb előre játékot vállalt fel, ezzel együtt azonban teret adott a lendületes bajoroknak, akik szemet gyönyörködtető akciókat vittek. Miután néhány villanás a braziloktól is kifutott azért, élvezetes, lüktető volt a játék. A németek sikerét a hajrában a csereként pályára lépő Mitchell Weiser biztosította be: a 19 éves játékos egy kapufáról kipattanó lövést helyezett higgadtan a kapuba (2–0). A Sao Paulo kapusa, Rogério Ceni lehetőséget kapott arra, hogy szépítsen, és helyre tegye a lelki világát, ám a kezezés miatt egy percre rá megítélt büntetőt a kapufára lőtte.