NL, D-liga: Gibraltár újra győzött, Andorra, Feröer és Málta ikszelt

CS. M., V. J.CS. M., V. J.
2020.10.10. 19:56
Gibraltár győzni tudott Vaduzban (Fotó: Twitter, @GibraltarFA)
A Nemzetek Ligájában a D-ligában szombat este az 1. csoportban Feröer 1–1-es döntetlent játszott Lettországgal hazai pályán, Andorra 0–0-ra végzett otthonában Málta ellen, míg a 2. csoportban Gibraltár aratott 1–0-s sikert idegenben Liechtenstein felett.

Feröer–Lettország
Két meccs után hat ponttal állt a csoportja élén Feröer, azonban az eddig két döntetlent gyűjtő lettek ellen már a 25. percben hátrányba került Janis Ikaunieks révén (1–0). Három perccel később azonban már egyenlítettek is a hazaiak: Odmar Faero talált be (1–1). Az eredmény ezt követően már nem változott.

Andorra–Málta
Mindkét válogatott neve mögötte egy döntetlen és egy vereség állt a találkozót megelőzően. A mérkőzésen egyik csapat sem tudott a kapuba találni, sőt még a kapu eltalálása is nehezen ment: kilencven perc alatt mindkét csapatnak csak egyszer-egyszer sikerült ez. November 14-én újra megpróbálhatnak gólt lőni egymásnak.

Liechtenstein–Gibraltár
Gibraltár győzelemmel kezdte meg a 2020-as Nemzetek Ligája menetelését szeptemberben, és ezen a mérkőzésen is már a 10. percben előnybe került Tjay De Barr révén (0–1). A folytatásban a hazaiak irányították a játékot, de nem tudtak egyenlíteni.