NL, B-liga: Haalandék gáláztak; ötgólos meccsen nyert Románia

H. K.H. K.
2020.09.07. 22:39
Haaland duplázott (Fotó: AFP)
Norvégia Erling Haaland vezérletével 5–1-re kiütötte Észak-Írországot a labdarúgó Nemzetek Ligájában, a B-Liga 1. csoportjának 2. fordulójában. A csoport másik összecsapásán Románia ötgólos mérkőzésen nyert az osztrákok ellen.

„Góleső” volt az északír–norvég összecsapáson, a 7. percben már 2–1-re vezettek a vendégek – a mérkőzés harmadik villanása Erling Haaland nevéhez fűződik.

A végeredmény már az 58. percben kialakult: a Dortmund sztárja Alexander Sörlothtal egyetemben duplázott, s a norvégok nagyon simán, 5–1-re kiütötték az északíreket.

A négyes első helyén Románia áll, amely a Nemzetek Ligája hétfői játéknapján 3–2-re diadalmaskodott Ausztriában – a románok két mérkőzést követően négy ponttal vezetik a csoportot.

NEMZETEK LIGÁJA
2. FORDULÓ
B-LIGA, 1. CSOPORT
Észak-Írország–Norvégia 1–5
(P. McNair 6., ill. Elyounoussi 2., Haaland 7., 58., Sörloth 19., 47.)
Ausztria–Románia 2–3 (Baumgartner 17., Onisiwo 81., ill. Alibec 3., Grigore 51., Maxim 70.)