C. Ronaldo: 101! Portugália – kettőből kettő

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2020.09.08. 20:30
Cristiano Ronaldo lába már irányban, a labda nemsokára a svéd kapuban… (fotó: AFP)
A Nemzetek Ligájában az A-liga 3. csoportjában az első találkozón hazai vereséggel nyitó Svédország a horvátokat nagy különbséggel legyőző Portugáliát fogadta Solnában. A portugál csapat végig jobban játszott, bár a biztos győzelméhez sokat tett hozzá, hogy a svédek egy félidőt emberhátrányban futballoztak Svensson kiállítása miatt.

NEMZETEK LIGÁJA
2. FORDULÓ
A-LIGA
3. CSOPORT
Svédország–Portugália 0–2 (0–1)
Solna, Friends Arena, zárt kapuk mögött. Vezette: Makkelie (holland)
Svédország:R. Olsen – Krafth, Helander, Jansson, Augustinsson – Kulusevski (Ekdal, 90.), Olsson, Svensson, Forsberg (Svanberg, 79.) – Isak (Quaison, 71.), Berg. Szövetségi kapitány: Jan Andersson
Portugália: Lopes – Joao Cancelo, Rúben Dias, Pepe, Guerreiro – Danilo, Bruno Fernandes, Joao Mutinho (Rúben Neves, 73.) – C. Ronaldo (Diogo Jota, 81.), Joao Felix, Bernardo Silva (Guedes, 22.). Szövetségi kapitány: Fernando Santos
Gólszerző: C. Ronaldo (45+1., 72.)
Kiállítva: Svensson (44.)

Kevesen gondolták volna, hogy a svédek esélyesek lennének a remek formába lendült portugálokkal szemben, de a hazai válogatottnak szurkolók minden bizonnyal abban reménykedtek, hogy Solnában akár nyerhetnének is.

A meccs azonban rácáfolt a svéd reményekre. Már az első félidőben is sokkal jobbak voltak a portugálok, Cristiano Ronaldo egymaga kétszer is kiváló lövést eresztett meg, Olsen viszont óriási bravúrral védte mind a kettőt. A hazaiak ritkán jutottak el a portugál kapuig, és akkor sem emelkedett meg a tévénézők vérnyomása.

Mindezek ellenére úgy tűnt, döntetlennel ér véget az első játékrész, de jött Gustav Svensson és egy buta szabálytalansággal kiállíttatta magát. A megítélt szabadrúgásból Cristiano Ronaldo óriási gólt lőtt a jobb felsőbe az első félidő utolsó pillanataiban. 0–1

Ez volt a portugál szupersztár 100. gólja a válogatottban, és a világtörténelemben ő lett a második ember az iráni Ali Daei után, akinek ez sikerült.

A második félidőben a tíz emberrel játszó svédek alig-alig tudtak kijönni a portugál szorításból, könnyen több gólt is kaphattak volna, de a vendégek nem koncentráltak kellőképpen. Cristiano Ronaldón azonban látszott, hogy nagyon akar, és meg is szerezte az újabb gólját, méghozzá egy szenzációs lövéssel a 72. percben. 0–2

A svéd válogatott küzdött becsülettel, de még lövésekig sem nagyon jutott el, így két meccs után két vereséggel áll, viszont a portugálok két győzelemmel, és a következő fordulóban jöhet a nagy rangadó Franciaország ellen.

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Portugália226–1+56
2. Franciaország225–2+36
3. Svédország220–3–30
4. Horvátország223–8–50

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, Portugália sokkal jobb volt, és megérdemelten nyert Svédországban is. 0–2
90. perc: Még egy svéd csere, Kulusevski helyett Ekdal a pályán.
87. perc: Joao Félix remek lövését szedte ki a bal alsóból Olsen.
86. perc: Joao Félix
nem engedte elvégezni a szabadrúgást, sárgát kapott érte.
85. perc: Kontráztak a portugálok, a svéd védők lemaradtak, Bruno Fernandes viszont a kapu torkában rontott.
83. perc: Cristiano Ronaldo lett a második ember a futball történetében, aki elérte a 100 válogatott gólt. Az iráni Ali Daei még előtte áll az örökrangsorban – úgy tűnik, már nem sokáig.

81. perc:
És már nem is lesz meg Cének a mesterhármas, mert lecserélték. A jól végzett munka örömére Diogo Jota állt a helyére.
79. perc: Svéd csere, Forsberg helyett Svanberg játszik tovább.
79. perc: Ronaldo nagyon akarja azt a mesterhármast, a lövése azonban most nem találta el a kaput.
74. perc: Joao Félix szúrta rá 18 méterről, a kellemetlen lövést szépen fogta Olsen.
73. perc: Portugál csere, Joao Mutinho helyett Rúben Neves lépett pályára.
72. perc: GÓÓÓÓL! MEGINT CRISTIANO RONALDO! Túl a százon… Ezúttal 17 méterre kapta a labdát a svéd kaputól, és parádés mozdulattal emelt a léc alá. Elképesztő. 0–2
71. perc: Isak helyett Quaison a svéd csapatban.
65. perc: Olsson került a földre, mert odateremtették. Megint Forsberg állt a labda mögé, ezúttal vagy 33 méterről rátűzte, de a lapos lövés mellé ment.
NL-ADATBANK ITT!
60. perc: KAPUFA! Bal oldali beadásra érkezett remekül Bruno Fernandes, és 5 méterről bele is tudott érni a labdába, amely a lécről pattant fölé.
58. perc: A csoport másik mérkőzésén közben 2–2-re módosult az állás.
57. perc: Guerreiro kapott sárga lapot, mert látványosan ellökte Kulusevszkit.
55. perc: Nagyon beszorultak a svédek, egyre-másra jönnek a portugál támadások.
54. perc: Joao Félix maradt nagyon egyedül a svéd tizenhatos előterében, kapta is labdát, de jó helyzetből nagyon-nagyon fölé lőtt.
52. perc: Joao Mutinho eresztett meg egy első látásra jó lövést, a labda viszont nem találta el a kaput.
50. perc: Bruno Fernandes 22 méteres lövése ment fölé.
47. perc: Ronaldo azt reklamálta, hogy a svéd védők kezeztek a tizenhatoson belül, de a bíró csak legyintett.

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

Ronaldo szabadrúgása után a labda a svéd kapuba tart (fotó: AFP)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: Vége az első félidőnek, veszélyesebbek voltak a portugálok, és vezetnek is. 0–1
Cristiano Ronaldo a századik gólját szerezte a válogatottban!
45+1. perc: GÓÓÓÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST PORTUGÁLIA! A szabadrúgást C. Ronaldo végezte el, és 23 méterről jobbal a jobb felsőbe csavart. 0–1
44. perc: Most lesz nehéz a svédeknek. PIROS! Svensson egy sárgával a zsebében nagyon csúnyán rúgott oda Joao Mutinhónak, második sárga, kiállítás.
Solnában nincsen gól, a francia–horváton viszont már kettőt is láthattak a tévénézők. Griezmann egyenlített.
40. perc: Ezúttal Danilo tesztelte a svéd kapust, aki ennél nagyobbakat is megfogott ma már...
40. perc: Ronaldo ezt is kihagyta, 10 méterről lőtt a bal alsó felé, Olsen azonban bravúrral védett.
37. perc: Ez legalább lövés volt! Olsson szúrta rá 22 méterről, a gyenge lövés csemege volt Lopesnek.
36. perc:
Egymás hibáiból élhetnének a csapatok, de elég élhetetlenek, így aztán a pálya középső harmadára koncentrálódik a játék.
30. perc: Ronaldo bal oldali beadása nagyon veszélyesen jött a svéd kapu elé, de a védők mentettek.
26. perc: Óriási Olsen-védés!
Jobb oldali szöglet után Ronaldo lőtte rá kapásból, 7 méterről, a lapos lövést azonban bravúrral hárította a svéd kapus.
24. perc: Forsberg adhatott be szabadrúgásból a portugál tizenhatoson belülre. Meg is tette, ki is fejelték a védők.
22. perc: Cserélni kényszerültek a portugálok, a megsérült Bernardo Silva helyett Guedes a pályán.
Ki hitte volna, hogy ez már Pepe 110. válogatottsága? Ezzel az ötödik a válogatott örökrangsorában.
20. perc: Szöglet szögletet követett, majd egy jobb oldali beadás után Pepe tűnt fel a svéd ötösön belül, de közelről ügyetlenül találta el a labdát, amely mellé ment.
16. perc: Ronaldo tette ki a labdát jobbra Guerreirónak, aki az előtte álló védőbe bombázott egy szögletért.
Közben a csoport másik mérkőzésén a horvátok megszerezték a vezetést FranciaországbanLovren révén.
14. perc: Svensson kapott sárga lapot, mert elgáncsolta Bruno Fernandest.
13. perc: Letámadtak a portugálok, de nem tudtak labdát szerezni, remekül hozták ki a svédek.
10. perc: Forsberg
szabadrúgására sok svéd vándorolt a portugál tizenhatoson belülre – teljesen fölöslegesen...
8. perc: Isak tört be nagy cselekkel a tizenhatoson belülre, de a harmadik védő elrúgta előle a labdát.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a svédek sárga-kékben, a portugálok tiszta pirosban játszanak.