Unalom a négyzeten, de a spanyolok így is legyőzték Svájcot

2020.10.10. 20:41
Mikel Oyarzabal (balra) góljával nyertek a spanyolok Svájc ellen (Fotó: AFP)
A Nemzetek Ligájában a spanyol válogatott egy góllal legyőzte Svájcot Madridban, az A-liga 4. csoportjában. A találkozó kevés eseményt hozott, így nem fog bevonulni a futball aranykönyvébe, de a hazaiak annak örülhettek, hogy otthon tartották a három pontot.

NEMZETEK LIGÁJA
3. FORDULÓ
A-LIGA
4. CSOPORT

Spanyolország–Svájc 1–0
Madrid,
Alfredo Di Stefano Stadion, zárt kapuk mögött.Vezette:Palabiyik (török)
SPANYOLORSZÁG: De Gea – J. Navas, S. Ramos, P. Torres, Gaya – Merino, Busquets – Oyarzabal (Moreno, 73.), Olmo (Canales, 57.), Ferran Torres (Rodri, 88.) – Fati (Adama Traoré, 57.). Szövetségi kapitány: Luis Enrique
SVÁJC: Sommer – Widmer (Gavranovic, 86.), Elvedi, Schär, Rodríguez, Benito (Zuber, 81.) – Sow (Vargas, 60.), Xhaka, Freuler (Fernandes, 86.) – Seferovic, Mehmedi (Shaqiri, 60.). Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic

4. Svájc3122–4–21

Az A-ligában a spanyol válogatott nézők nélkül fogadta Svájcot, és egy győzelem és egy döntetlen után újra győzelmet aratott. Ehhez, mondhatni, kellemes ellenfél volt Svájc, hiszen eddigi összecsapásaik közül csupán egyszer nyert.

Az első félidő nem azt a játékot hozta, amire mindannyian számítottunk. A spanyolok csak passzolgattak, a svájciak nyomozták a labdát, helyzetet alig láttunk, lövésekkel pedig nem is fárasztották magukat a játékosok. Ki tudja, meddig játszottak volna méla unalomban, gól nélkül, ha a 14. percben nem gondoskodik róla a svájci kapus, Sommer, hogy vezetéshez jussanak a hazaiak. Oyarzabal élt a nem vár lehetőséggel, és már vezettek is a spanyolok. 1–0

Ami viszont ez után jött, az a legharcedzettebb meccsnézőknek is nagy próbát jelentett. Ugyanis az első félidő hátralévő része maga volt a rettentő unalom, feljegyzésre méltó esemény is alig történt.

A második félidőben a spanyolok megnyomták az első huszonöt percet, végre voltak helyzetek, de mindegyiket elpuskázták, méghozzá úgy, hogy kaput eltaláló lövést nem lehetett feljegyezni. Üde színfoltot jelentett Adama Traoré, aki nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe, nem is nagyon bírtak vele, de aztán ő is beleszürkült a mezőnybe.

Ennek ellenére gól nem született, igaz, a svájciak el sem jutottak De Gea kapujáig. A maradék játékidő valahogy lecsorgott, a nézőriasztó meccsek is véget érnek egyszer… De a spanyolok veretlenségi sorozata még tart, ez volt egymás után a 18., vereség nélkül megvívott találkozójuk.

MÁSODIK FÉLIDŐ

94. perc: Vége a meccsnek, örülhetett, aki nem látta. 1–0
94. perc: Canales
lőhetett volna, de ő passzolt, így lett szöglet.
90. perc: Négy perc a hosszabbítás.
88. perc: Svájci szöglet jött, de nem lett belőle semmi.
81. perc: Moreno vállalta el kapásból 14 méterről, de nagyon fölé szállt a labda.

75. perc: Freuler kapott sárgát, bár véletlenül lépett rá ellenfele lábára.
74. perc: Jobb oldali spanyol szöglet után rontott Pau Torres.
67. perc: Jobb oldali szöglet után Ramos azt reklamálta, hogy kéz volt Xhakánál, de a bíró jelezte, hogy ezt nem adja meg tizenegyesnek.
64. perc: Merino kapott sárga lapot, mert csúnyán odalépett Schär lábára.
61. perc: Ferran Torres adott nagy labdát Oyarzabalnak, aki hosszan tolta meg, így odalett a helyzet.
60. perc: Bal oldali spanyol szöglet után Merino lőhette rá, de méterekkel fölé.
52. perc: Megélénkült a meccs, ezúttal Sommer ütötte jobbra Navas beadásszerű lövését, Oyarzabal alig maradt le a labdáról a kapu torkában.
50. perc: Fati tört be a tizenhatoson belülre, a lövésébe belépett Elvedi, így szöglettel jöhettek a hazaiak.
49. perc: Seferovic elképzelése jó volt, hogy az alapvonal közeléből laposan a spanyol kapu elé lövi a labdát, csakhogy nem érte el senki.
47. perc: Ferran Torres lőtt 13 méterről, de bele a védőkbe.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Vége a rettenetnek, reméljük a második félidő jobb lesz… 1–0
44. perc:
Passzolgatások passzolgatások után. A spanyolok ebben jobbak, a svájciak nem tudnak mit tenni velük.
39. perc: Rendkívül unalmas a találkozó, helyzetek alig-alig, passzolgatnak a csapatok. Mondjuk főleg a spanyolok.
30. perc: Schär kapott sárga lapot, mert elütötte Ferran Torrest.
28. perc: Ferran Torres
fejelhetett volna gólt 7 méterről, de Sommer nagyszerű vetődéssel mentett.
27. perc: Oyarzabal ívelhetett be szabadrúgást a tizenhatoson belülre, de túlságosan alányúlt, kirúgás lett belőle.
24. perc: Eseménytelen játszadozás után apró esemény, hogy Sow felvágta Merinót még a spanyol térfélen…
14. perc: GÓL! VEZET SPANYOLORSZÁG! Elvedi adta haza Sommernek, aki rosszul passzolt Xhakának a svájci tizenhatoson belül, Merino megszerezte, Oyarzabal pedig 7 méterről belőtte. 1–0
11. perc: Svájci helyzet!
A jobb oldalon futott végig a svájci akció, jött is a beadás, amely elsuhant a védők előtt, érkezett Benito, és 8 méterről a jobb alsót vette célba, De Gea azonban nagy bravúrral mentett.
7. perc: Sergio Ramos ügyetlenkedett a saját tizenhatosa előterében, de a svájciak nem tudták kihasználni a bizonytalankodást.
2. perc: A két csapat összecsapásain csupán egyszer nyertek a svájciak, négy döntetlen mellett 15-ször nyertek a spanyolok.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a spanyolok piros-kékben, a svájciak tiszta fehérben játszanak.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Madridban a Spanyolország–Svájc mérkőzés a Nemzetek Ligája A-divíziójának 4. csoportjából. Tartsanak velünk!