MLS: Sallói győztes gólt szerzett, megnyerte főcsoportját a Sporting

2018.10.28. 23:46
Sallói Dániel győztes gólt szerzett (Fotó: Twitter)
Egy döntetlen is elég lett volna ahhoz, hogy megnyerje a Nyugati főcsoportot a Sporting Kansas City, amely végül Sallói Dániel góljával 2–1-re legyőzte a Los Angeles FC-t. A magyaros mérkőzésen nem született gól, a Chicago Fire színeiben Nikolics Nemanja 62 percet kapott a kezdőcsapatban, míg a DC United játékosa, Stieber Zoltán nem játszott.

A Sporting Kansas City úgy lépett pályára, hogy már egy döntetlen is elég ahhoz a Los Angeles FC elleni rangadón, hogy története során először megnyerte a Nyugati főcsoportot. A hazaiak – Sallói Dániellel a kezdőcsapatban – semmi sem bíztak a véletlenre, a 37. percben a hondurasi Róger Espinoza bombagóljával szereztek vezetést 1–0.

A Los Angeles FC a 63. percben a mexikói Carlos Vela büntetőjével egyenlített, de jött Sallói, és ismét a hazaiaknál volt az előny 2–1. Németh Krisztián nem lépett pályára a kansasi csapatban.

Vereségével a Los Angeles FC a második helyet is elbukta, ugyanis az egy ponttal mögötte lévő Seattle Sounders 2–1-re legyőzte a San Jose Earthquakest, a győztes gólt a perui válogatott Raúl Ruidíaz szerezte a 93. percben.

Keleten a New York Red Bulls végzett az első helyen, miután 1–0-ra verte az Orlando Cityt, az utolsó forduló előtt még egypontos előnyben lévő Atlanta United pedig súlyos, 4–1-es vereséget szenvedett Torontóban.

A Columbus Crew–Minnesota United mérkőzés az első félidőben vihar miatt félbeszakadt, így csak háromnegyed órás kényszerszünet után tudták folytatni. A hazaiak végül 3–2-re nyertek az amerikai válogatott csatár, Gyasi Zardes három góljával, a Minnesota részéről a Costa Rica-i Francisco Calvo csupán kétszer válaszolt.

MLS, ALAPSZAKASZ, UTOLSÓ FORDULÓ

Seattle Sounders–San Jose Earthquakes 2-1 (Ruidíaz 79., 93., ill. Marshall 64. – öngól)
Vancouver Whitecaps–Portland Timbers 2–1 (Davies 28., 31., ill. Flores 90.)
New York City–Philadelphia Union 3-1 (Chanot 8., Trusty 10. – öngól, Villa 34., ill. Burke 14.)
Colorado Rapids–Dallas FC 2–1 (Bassett 80., T. Smith 84., ill. Urruti 18.)
Chicago Fire–DC United 0–0
Sporting KC–Los Angeles FC 2–1
(Espinoza 37., Sallói 72., ill. Vela 63. – 11-esből)
Los Angeles Galaxy–Houston Dynamo 2–3 (O. Kamara 27., 30., ill. Quioto 57., Manotas 73., 79. – az elsőt 11-esből)
New York Red Bulls–Orlando City 1–0 (Etienne 53.)
Toronto FC–Atlanta United 4–1 (Janson 9., 83., Delgado 21., Giovinco 88., ill. J. Martínez 77. – 11-esből)
New England Revolution–Montreal Impact 1–0 (Fagúndez 74.)
Columbus Crew–Minnesota United 3–2 (Zardes 11., 49., 83., ill. Calvo 68., 77.)