MLS: Németh és Sallói gólja is kevés volt, ikszelt a Sporting

H. T.H. T.
2019.09.30. 07:00
Németh és Sallói is gólt szerzett a Portland ellen (Fotó: Sporting Kansas City/Twitter)
Az észak-amerikai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (MLS) alapszakaszának 33. fordulójában 2–2-es döntetlent játszott a Sporting Kansas City és a Portland Timbers.

A Sporting a 29. percben került hátrányba, ám Németh Krisztián egy perccel később egyenlített, majd a három magyar játékossal felálló együttes nem sokkal később már emberelőnybe is került – igaz, nem sokáig, mert a 40. percben már mindkét csapat megfogyatkozott.

A második félidő legelején Sallói Dániel szerzett vezetést a Kansasnek, és amikor úgy tűnt, hogy a találat három pontot érhet, akkor a 85. percben tizenegyest rúghatott a Portland, ráadásul Ilie Sánchez is a kiállítás sorsára jutott. A végeredmény 2–2 lett, az pedig már korábban eldőlt, hogy a Sporting nem juthat be a rájátszásba.

NÉMETH ÉS SALLÓI GÓLJA:

A Los Angeles Galaxy hétgólos mérkőzésen kapott ki, Zlatan Ibrahimovic egy gólig jutott, míg a Colorado Rapids simán győzte le az FC Dallast. Nikolics Nemanjavégigjátszotta a Chicago találkozóját, gólt nem szerzett, a Fire 2–2-es döntetlenje és a New England Revolution győzelme azt jelenti, hogy lemarad a rájátszásról a chicagói együttes.

Az alapszakaszból még egy forduló van hátra az MLS-ben.