Ligue 1: egy kiscsapat letolta a PSG-t az első helyről

2015.08.29. 22:47
Reimsi gólöröm a tetőfokon (Fotó: AFP)
A Reims nevével kezdődik a francia labdarúgó-bajnokság tabellája: a „hőskorban” két BEK-döntőt is vívó, de azóta a patinás kiscsapatok közé visszasoroló piros-fehérek szombat este 4–1-re megverték a Lorient-t, és – legalábbis egy estére – megelőzték a PSG-t.

Gaëtan Charbonnier gólját a vendégek még kiegyenlítették a második játékrész elején, de egy védelmi hibából Nicolas de Préville gyorsan visszaállította az egygólos hazai előnyt, majd Grejohn Kyei és végül Atila Turan is betalált – a 4–1-gyel a Reims a tabella élére állt, több szerzett góllal megelőzve az egy meccsel kevesebbet játszó, még százszázalékos, vasárnap este Monacóban pályára lépő PSG-t.

Sorozatban harmadszor nyert a Rennes – az ellenfél, a Toulouse soraiban végig a pályán volt a Ferencvárosból igazolt Somália –, őrzi veretlenségét az újonc Angers, megszerezte első győzelmét a Lille, míg ugyanez nem sikerült az egymás ellen játszó Troyes-nak és Montpellier-nek.

A kora esti mérkőzésen Nabil Fekir mesterhármasára alapozva a Lyon idegenben 4–0-ra legyőzte a Caent. A három gólt szerző és a negyediket előkészítő Fekir mellett remekelt a három gólban döntő érdemeket szerző, szintén a húszas évei elején járó Corentin Tolisso is.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
4. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Caen–Lyon 0–4 (Fekir 19., 44., 57., Beauvue 88.)
Angers–Nice 1–1 (Mangani 24., ill. Germain 56.)
Troyes–Montpellier 0–0
Lille–Gazélec Ajaccio 1–0 (Bufal 23.)
Reims–Lorient 4–1 (Charbonnier 24., De Préville 53., Kyei 66., A.Turan 85., ill. Bouanga 47.)
Rennes–Toulouse 3–1 (Yago 17. – öngól, Armand 67., Sio 91., ill. Braithwaite 5.)

1. Reims 4 3 1 7–3 +4 9
2. Paris SG 3 3 4–0 +4 9
3. Rennes 4 3 1 7–4 +3 9
4. Angers 4 2 2 5–1 +4 8
5. Lyon 4 2 1 1 6–2 +4 7
5. Bastia 3 2 1 6–2 +4 7
7. Nantes 3 2 1 2–0 +2 7
8. Caen 4 2 2 3–6 –3 6