Ligue 1: Neymar kezdett, gólt lőtt, gólpasszt adott, a PSG nyert

2017.08.13. 22:52
Neymar és Cavani is betalált a PSG-ben (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2. fordulójában a Paris Saint-Germain idegenben 3–0-ra legyőzte a Guingampot. A fővárosiaknál először kezdett a világrekordért igazolt Neymar, aki góllal és gólpasszal kezdett új csapatában.

Az első félidő meddő párizsi fölényt hozott, hiába birtokolták kétszer annyit a labdát a vendégek, mint a hazaiak, gólt így sem tudtak szerezni.

Sőt, a 47. percben kis híján előnybe került a Guingamp, de Didot távoli lövése kevéssel elkerülte a bal felsőt.

Az 52. percben aztán megszületett a PSG gólja, nem kis hazai segédlettel: az utolsó négy labdaérintés ugyanis egyaránt Guingamp-játékosé volt, Karl-Johan Johnsson pedig nem tudta védeni Jordan Ikoko jobb alsóra tartó hazaadását (öngól, 0–1).

A hihetetlen öngól

Ezt követően már a párizsiak akarata érvényesült, Cavani ziccerét még védte a svéd kapus, a második próbálkozása az égbe szállt, harmadjára viszont már nem rontott, Neymar szenzációs indítása után elegánsan a bal alsóba helyezett (0–2).

Cavani megszerzi a PSG második gólját

A hajrában Di María finom pöckölése akadt el a kapusban, majd Johansson újra védett az argentin próbálkozásánál, aztán Neymar pillanatai jöttek, Cavani beadása után közelről megszerezte az első párizsi találatát (0–3).

Neymar első PSG-s gólja

A hazaiaknál nem sokkal korábban állt be a világ és Európa-bajnok Lilian Thuram fia, Marcus, de ő sem tudott segíteni csapatán, amely 3–0-ra kikapott.