Ligue 1: megfosztották a hős szerepétől a volt debrecenit

2017.12.09. 22:17
A végén a monacói Guido Carrillo ünnepelhetett (Fotó: AFP)
A hajrában szerzett gólokkal fordított és nyert a Monaco 3–2-re a vendég Troyes ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 17. fordulójának szombat esti programjában.

Sokáig úgy tűnt, hogy a dél-koreai Szuk Hjun Dzsun lesz a mérkőzés hőse, csakhogy a DVSC korábbi légiósa hiába szerzett két gólt Danijel Subasic kapus hibáiból.

Miután Szukot a 67. percben lecserélték, a Monaco egy öngóllal szinte azonnal szépített, majd a végjátékban Guido Carrillo két fejesével meg is fordította az állást. A végül hősként ünnepelt argentint a szünetben küldte be Leonardo Jardim.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Ami a Debrecenben nem sokra jutó Szukot illeti: eddig nyolc lövése/fejese ment kapura a francia élvonalban – ötből gól lett.

A Dijon Lang Ádám nélkül, a 12. perctől emberhátrányban játszva szenvedett súlyos vereséget a Guingamp otthonában; a magyar légióst nevezték a mérkőzésre, de edzője nem küldte pályára.

Szuk Hjun Dzsun (balra) a második gólja után (Fotó: AFP)

FRANCIA LIGUE 1
17. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Monaco–Troyes 3–2 (G. Carrillo 85., 88., Deplagne 70. – öngól, ill. Szuk Hjun Dzsun 25., 50.)
Angers–Montpellier 1–1 (Toko Ekambi 56., ill. Mbenza 51.)
Guingamp–Dijon 4–0 (Briand 37., Salibur 40., Coco 59., Kerbrat 66.)
Metz–Rennes 1–1 (Mollet 41., ill. Mubele 86.)
Toulouse–Caen 2–0 (D. Da Silva 61. – öngól, Gradel 74. – 11-esből)
Korábban közölt eredmény
Paris Saint-Germain–Lille 3–1 (Di María 29., Pastore 49., Mbappé 93., ill. El Ghazi 86.)

1. Paris SG 17 14 2 1 51–13 +38 44
2. Monaco 17 11 2 4 40–18 +22 35
3. Lyon 16 9 5 2 40–18 +22 32
4. Marseille 16 9 5 2 32–19 +13 32
5. Nantes 16 8 3 5 15–16 –1 27
6. Rennes 17 7 4 6 22–20 +2 25
7. Montpellier 17 5 8 4 14–10 +4 23
8. Caen 17 7 2 8 11–18 –7 23