Ligue 1: kiütéses győzelmével a Marseille átvette a vezetést

2010.11.27. 21:14
Lucho González szerezte meg a Marseille első gólját a gálába torkolló meccsen (Fotó: Action Images)
Idénybeli legfölényesebb bajnoki győzelmével intézte el a Marseille a Montpellier-t a francia labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának szombati játéknapján: a címvédő 4–0-ra győzött a fordulót előtte a második helyen kezdő déli vetélytársa ellen, és átvette a vezetést a tabellán.

A héten a Bajnokok Ligájában továbbjutó OM Lucho González góljával szerezte meg a vezetést. Lucho később adott egy gólpasszt is, annak Mathieu Valbuena örülhetett – 65. percben lőtt góljával a hazaiak el is döntötték a mérkőzést. Marseille-i szempontból szomorú eseménye is volt a találkozónak: Cesar Azpilicueta sérülése. A 14. percben lecserélt fiatal navarrai légiós térdszalagszakadást szenvedett, és várhatóan hat hónapig nem léphet pályára.

Ahhoz, hogy az OM megtarthassa az első helyet, az is kellett, hogy a Lille ne győzze le a Bordeaux-t késő este. Nem győzte le. Bár.Adil Rami sarkazása után a szenegáli Moussa Sow megszerezte a vezetést, ezt a Bordeaux a második félidő elején megválaszolta – egy szabadrúgást követően Ramiról a saját kapujába pattant a labda. A 80. percben a bordeaux-i Wendel beadása nyomán a kapuban kötött ki a labda, de a játékvezető nem adta meg a gólt, mert úgy ítélte meg, hogy a középen lesen tartózkodó Gouffran aktív szereplője volt az akciónak. A 92. percben a Lille is kicsikarhatta volna a győzelmet, De Melo labdája alig tévesztett célt.

Bretagne-ban az egyik meccs a rendkívül rossz időjárás miatt a második félidő elején félbeszakadt, ám a másik, a Lorient–Rennes derbi rendben befejeződött – némi meglepetésre az utóbbi hetekben botladozó hazaiak győztek.

A Saint-Étienne immár hét forduló óta képtelen nyerni, igaz, a Nancy vendégeként nem is kapott ki. Ugyancsak döntetlent hozott a Cote d'Azur derbije, amely alacsony színvonalú játékot hozott, továbbá a két gólon kívül egy kiállítást is – a nizzaiak a 26. perctől emberhátrányban játszottak, így csikarták ki maguknak az egy pontot.

A Valenciennes három fordulót teljesített nyeretlenül, ezt a sereghajtó Arles-Avignon ellen három góllal igyekezett feledtetni.

LIGUE 1
15. FORDULÓ
Marseille–Montpellier 4–0 (L. González 20., Be. Cheyrou 28., Valbuena 65., Rémy 92.)
Lorient–Rennes 2–0 (Romao 61., Morel 84.)
Monaco–Nice 1–1 (Pak Csu Jung 76., ill. Mouloungui 85.)
Nancy–Saint-Étienne 1–1 (Vahirua 65., ill. Perrin 51.)
Valenciennes–Arles-Avignon 3–0 (Pujol 20., Sanchez 78., Danic 82.)
Brest–Lens – 0–0-s állásnál a sűrű hóesés miatt a 47. percben félbeszakadt.
Bordeaux–Lille 1–1 (Rami 51. – öngól, ill. Sow 35.)