Ligue 1: Ibra lett a PSG legjobb góllövője – a Marseille bánta

2015.10.04. 22:54
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) kilencedik fordulójában a listavezető Paris Saint-Germain hazai pályán 2–1-re legyőzte a második félidőben tizenegyest hibázó Olympique Marseille-t. A párizsiaknál Zlatan Ibrahimovic két gólt szerzett, ezzel megdöntött egy fontos klubrekordot.

A bajnokságban gyengén muzsikáló Marseille vezetést szerzett a veretlen PSG otthonában, ám a fővárosiak a szünet előtt fordítottak. Mindkétszer a svéd Zlatan Ibrahimovic volt eredményes, ráadásul mindkétszer tizenegyesből. Ibra 110. gólját szerezte a PSG-ben, s ezzel megelőzte a klub örökgóllövőlistájának élén álló portugál Pedro Pauletát. Sőt, Ibrahimovicnak ez volt a nyolcadik gólja a Marseille ellen, ezzel a párharc valaha volt legeredményesebb játékosa lett.
A Marseille a második félidő elején tizenegyhez jutott, de Abdelaziz Barrada lövését Kevin Trapp bravúrral kivédte.

A PSG továbbra is veretlen, előnye öt pont a második Angers előtt, míg a Marseille a tizenhatodik helyen áll a tabellán.

FRANCIA LIGUE 1
9. FORDULÓ

PSG–Marseille 2–1 (Ibrahimovic 41., 44. – mindkettőt 11-esből, ill. Batshuayi 30.)
KORÁBBAN
Lorient–Bordeaux 3–2 (Moukandjo 47., Waris 64. – 11-esből, Z. Touré 79., ill. Dolan 38., Ounas 89.)
Caen–Saint-Étienne 1–0 (Delort 61.)
Monaco–Rennes 1–1 (Wallace 51., ill. Doucouré 41.)