Ligue 1: Ibrának igen jó napja volt, a góllövőlista élére állt

2015.11.07. 19:00
Zlatan Ibrahimovic az ellenfél kapusát, Ali Ahamadát vigasztalja (Fotó: Reuters)
Gólparádé! A Paris Saint-Germain hazai pályán 5–0-ra kiütötte a Toulouse-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójának szombati játéknapján, és továbbra is nagy fölénnyel vezeti a tabellát.

Ahhoz képest, hogy a korábbi FTC-játékossal, Somáliával felálló Toulouse védekezni érkezett Párizsba, húsz perc alatt eldőlt a mérkőzés: a 6. percben Ángel Di María ravasz szabadrúgással mattolta a bizonytalankodó Ali Ahamada kapust (1–0), majd – ugyancsak az argentin előkészítését követően – Zlatan Ibrahimovic fejelt a kapuba (2–0).

Di María a negyedik gólját szerezte a francia bajnokságban, Ibra pedig jubilált: ez volt az 50. bajnoki gólja a Parc des Princes-ben! A második félidőben aztán jött az 51. is, a svéd világklasszis akkor egy kipattanóból talált be.

A hajrát egyébként a PSG cseréi pörgették fel: Lucas a beállása után három perccel máris a kapuba fejelt (3–0), az ő kipattanó lövése előzte meg Ibrahimovic már említett gólját (4–0), majd a szintén a kispadról érkező Ezequiel Lavezzi büntetett védhetetlen lövéssel egy védelmi hibát (5–0).

Az éllovas párizsi csapat sorozatban a hetedik bajnokiját nyerte meg.

Ibrahimovic a legutóbbi hét bajnokija közül csak egyet fejezett be gól nélkül, és kilenc találatával a góllövőlista élére ugrott. Igaz, este máris utolérte őt Benjamin Moukandjo, aki két góllal járult hozzá az öt forduló óta veretlen Lorient győzelméhez a Troyes ellen.

Sorozatban a harmadik mérkőzését is megnyerte a sokáig az utolsó helyen veszteglő Gazélec Ajaccio. A Nice és a Bordeaux hazai legyőzése után ezúttal idegenben, a kissé leeresztő Reims vendégeként és kontrákra építve győzött a korzikai újonc, amely hárompontnyira eltávolodott a kiesést jelentő helyektől.

A Montpellier győzelemmel nyújtotta meg négyes veretlenségi sorozatát, és két vereség után újra győzött a Caen is – amely megint második (!) a tabellán.

FRANCIA LIGUE 1
13. FORDULÓ
, szombati mérkőzések
PSG–Toulouse 5–0 (Di María 6., Ibrahimovic 18., 75., Lucas 66., E. Lavezzi 78.)Reims–Gazélec Ajaccio 1–2 (Kyei 77., ill. Boutaïb 34., Zoua 71.)
Lorient–Troyes 4–1 (Jeannot 33., Moukandjo 58., 92. – a másodikat 11-esből, Ndong 78., ill. Nivet 62. – 11-esből)
Lille–Bastia 1–1 (D. Sidibé 87., ill. Danic 73.)
Montpellier–Nantes 2–1 (Roussillon 12., Hilton 90., ill. Bammu 63.)
Caen–Guingamp 2–1 (Féret 62., Delort 71., ill. Léveque 85.)

1. Paris SG 13 11 2 31–6 +25 35
2. Caen 13 8 5 14–14 0 24
3. Lyon 12 6 4 2 16–7 +9 22
4. Saint-Étienne 12 7 1 4 17–14 +3 22
5. Angers 13 6 4 3 11–8 +3 22