Ligue 1: Ibra megdöntötte a 36 éves párizsi gólrekordot

2014.03.16. 22:55
Zlatan Ibrahimovic az első félidőben eldöntötte a meccset, Blaise Matuidi nem véletlenül ugrott a nyakába (Fotó: Reuters)
A listavezető Paris Saint-Germain hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Saint-Etienne-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 29. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén. A kétszer a kapuba találó Zlatan Ibrahimovic megdöntötte az egyidényes párizsi klubrekordot.

A párizsiak nagyon jó első félidőt produkáltak, és az első negyedóra végén, majd a játékrész hajrájában is a kapuba találó Zlatan Ibrahimovic révén kétgólos előnyt szereztek. A második félidő elején a vendégeknek voltak helyzeteik, de nem éltek velük, még szépíteni sem tudtak.

Rossz hír a párizsi drukkereknek, hogy Yohan Cabaye hátsérülést szenvedett, nagy fájdalmai voltak, le kellett cserélni.

Dimitar Berbatov: egy gól, két gólpassz (Fotó: Reuters)

Ibrahimovic 25 találattal vezeti a bajnokság góllövőlistáját, míg az idénybeli összes tétmérkőzésén eddig szerzett góljaival – a vasárnap esti második volt a 40. – megdöntötte az argentin Carlos Bianchi egyidényes párizsi klubrekordját. Az öt francia gólkirályi címmel büszkékedő argentin támadó az 1977–78-as szezonban 39-szer talált a kapuba.

A PSG-t tisztes távolból üldöző Monaco is győzött vasárnap, méghozzá Dimitar Berbatov főszereplésével. A vendégcsapat korán kétgólos előnyt szerzett, és a Lyon szépítése után, a második félidő elején Berbatov – aki az első két gólból előkészítőként vette ki a részét, az egyiknél lesgyanús helyzetben – belőtte a harmadik gólt is.

A télen Radamel Falcao tavaszi pótlására igazolt bolgár klasszis gólja végül döntőnek bizonyult, hiszen a folytatásban a hazaiak részéről Briand még egyszer betalált. Berbatov a francia bajnokságban másodszor volt eredményes, és szerzett egy gólt a Francia Kupában is.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
29. FORDULÓ

Paris SG–Saint-Etienne 2–0 (Ibrahimovic 14., 41.)
Korábban
Montpellier–Bordeaux 1–1 (Hilton 34., ill. Henrique 24.)
Lyon–Monaco 2–3 (Briand 32., 78., ill. Germain 4., J. Rodriguez 27., Berbatov 52.)

1. Paris SG 29 21 7 1 69–18 +51