Ligue 1: hiába a félpályás gól, döntetlent játszott a Lyon – videó

2017.08.19. 19:08
Eseménydús találkozón 3–3-as döntetlent játszott a Lyon a Bordeaux-val a francia labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában. Úgy tűnt, hogy a hazaiak emberhátrányuk ellenére is győzni tudnak, de a hosszabbításban kiegyenlített a Bordeaux.

Már a 11. percben előnybe került a Lyon. Nabil Fekir a félpályáról rúgta rá a labdát, és szerzett kissé szemtelen gólt (ráadásul a gyengébbik lábával!), majd a 23. percben gólpasszal segítette Kenny Tetét, ezzel már 2–0-ra vezettek a hazaiak. A 37. percben azonban Sergi Darder megkapta a második sárga lapját, így a Lyon emberhátrányba került, alig négy perccel később pedig meg is kezdte a felzárkózást a Bordeaux, Malcom talált a kapuba. Nabil Fekir a félpályáról rúgta rá a labdát, és szerzett kissé szemtelen gólt (ráadásul a gyengébbik lábával!), majd a 23. percben gólpasszal segítette Kenny Tetét, ezzel már 2–0-ra vezettek a hazaiak. A 37. percben azonban Sergi Darder megkapta a második sárga lapját, így a Lyon emberhátrányba került, alig négy perccel később pedig meg is kezdte a felzárkózást a Bordeaux, Malcom talált a kapuba.

Az emberhátrány nem vetette különösebben vissza a hazaiak lelkesedését, és a második félidőben is bevették a Girondins kapuját Bertrand Traoré révén. Néhány perccel a mérkőzés vége előtt a vendégek is újra eredményesek voltak, a gólszerző Lukas Lerager. A 91. percben pedig jött az egyenlítő gól, Malcom másodszor is betalált, így 3–3-as döntetlennel zárult a Lyon és a Bordeaux összecsapása.

FEKIR GÓLJA

FRANCIA LIGUE 1
3. FORDULÓ

Lyon–Bordeaux 3–3 (Fekir 11., Tete 23., B. Traoré 74., ill. Malcom 41., 91., Lerager 88.)
KÉSŐBB
Montpellier–Strasbourg 1–1 (Congre 73., ill. Saadi 24.)
Nice–Guingamp 2–0 (Plea 45., Walter 47.)
Rennes–Dijon 2–2 (Mubele 14., 46., ill. Csang-Hoon Kvon, Tavares 91. – 11-esből)
Saint-Étienne–Amiens 3–0 (Bamba 13. – 11-esből, Dabo 41., 67. – az elsőt 11-esből)
Troyes–Nantes 0–1
Kiállítva: Awaziem (34., Nantes)