Ligue 1: győzött a Monaco; Lang újra játszott, csapata ikszelt

2017.03.11. 21:55
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 29. fordulójában a listavezető Monaco hazai pályán 2–1-re legyőzte a Girondins Bordeaux-t, ezzel öt pontra elhúzott a pénteken pontokat hullajtó Nice-től, míg a vasárnap pályára lépő PSG-vel szemben hat pont az előnye.

A hercegségbeli klub a második félidő közepén Kylian Mbappé és Joao Moutinho találataival hét perc leforgása alatt kétgólos előnybe került, Diego Rolán gólja a hajrában csak a szépítésre volt elegendő.

A Monaco sorozatban a hatodik bajnokiját nyerte meg hazai pályán, ahol 15 mérkőzést követően 52–11 a gólkülönbsége.

A Lang Ádámot foglalkoztató Dijon 1–1-es döntetlent játszott a Rennes vendégeként. A magyar válogatott hátvéd a kispadon kezdett, de egy sérülés miatt már a 36. percben beállt, így két, végig a cserepadon töltött bajnoki után ismét játéklehetőséget kapott.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
29. FORDULÓ

Monaco–Bordeaux 2–1 (Mbappé 68., Moutinho 74., ill. Rolán 84.)
Nancy–Lille 1–2 (Dia 31., ill. De Préville 63. – 11-esből, Rony Lopes 81.)
Montpellier–Nantes 2–3 (Mounie 12., Boudebouz 84., ill. Nakoulma 24., 68., Sala 89.)
Rennes–Dijon 1–1 (Said 58., ill. Tavares 42.)
Guingamp–Bastia 5–0 (Salibur 47., Deaux 56., Briand 70., Blas 78., A. Mendy 86.)