Ligue 1: Falcao is betalált, simán nyert a Monaco - videó

2013.08.18. 16:00
A mérkőzés hőse a mesterhármasig jutó Emmanuel Riviere volt (Fotó: Action Images, archív)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójának első vasárnapi mérkőzésén az AS Monaco Radamel Falcao tizenegyesével, valamint Emmanuel Riviere mesterhármasával könnyedén, 4–1-re legyőzte hazai pályán a Montpellier-t, amely a 64. perctől emberhátrányban játszott. Az Ajaccio óriási meglepetésre vendégként ikszelt a címvédő PSG otthonában.

A mérkőzést sokkal jobban kezdte a hercegségbeli együttes, és a 18. percben már meg is szerezte a vezetést. A Montpellier védője, Tiene buktatta a tizenhatoson belül Ocampost, és így tizenegyeshez jutott a Monaco, Falcao pedig nem hibázott, védhetetlenül a jobb alsóba vágta a labdát. 1–0

Mindössze hat perccel a gól után, szinte a semmiből egyenlített a Montpellier. Stambouli indult meg a jobb oldalon, majd középre adta a labdát, Montano pedig megelőzve emberét, 12 méterről a kapuba fejelt. 1–1

Az első játékrész utolsó percében újra Claudio Ranieri együttese került előnybe: Riviere egy kis lökdösődés után visszahúzta védőjét, majd 16 méterről, szép mozdulattal átemelte a labdát a kifutó Pionnier felett. 2–1

A fordulást követően kiegyenlítettebb volt a játék, de a Montpellier így sem tudott igazán nagy helyzetet kidolgozni, a Monaco pedig kegyetlenül kihasználta a 2012-es francia bajnok figyelmetlenségét. Az 58. percben Yannick Ferreira Carrasco szöglete után újra Riviere maradt üresen, és a francia csatár a változatosság kedvéért most térddel szerzett gólt. 3–1

A Montpellier saját helyzetét sem könnyítette. A 64. percben Daniel Congré lökte fel utolsó emberként a labdát az egész pályán átvezető Ferreira Carrascót, így a játékvezető azonnal felmutatta a piros lapot – tíz emberrel folytatta az idegenben játszó csapat.

A kegyelemdöfést a 81. percben Riviere adta meg a Montpellier-nek, miután a vendégek egyik védőjén, és kapusán is megpattanó labdát két méterről az üres kapuba fejelte. 4–1

Ezt követően már a Monacónak nem volt olyan fontos a támadás, a Montpellier pedig szinte helyzetig sem jutott, így az eredmény nem változott, 4–1-re nyertek a hercegségbeliek.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
2. FORDULÓ

AS Monaco–Montpellier 4–1 (Falcao 18. – 11-esből, Riviere 45., 57., 81., ill. Montano 24.)
Lorient–Nantes 2–1 (Aboubakar 39., Aliadiere 61., ill. Veigneau 17.)
PSG–Ajaccio 1–1 (Cavani 86., ill. Pedretti 9.)