Ligue 1: elképesztő módon vesztettek két pontot Ibráék

2015.02.14. 18:16
Sérüléshullám és balszerencse: a Paris Saint-Germain hazai pályán 2–2-es döntetlenre végzett a Caennal a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójának szombati játéknapján.

Egy jobb oldali támadás végén Zlatan Ibrahimovic kungfumozdulattal már a 2. percben belőtte a hazaiak vezető gólját, majd Ezequiel Lavezzi növelte az előnyt – úgy tűnt, a PSG gond nélkül begyűjti a három pontot.Egy jobb oldali támadás végén Zlatan Ibrahimovic kungfumozdulattal már a 2. percben belőtte a hazaiak vezető gólját, majd Ezequiel Lavezzi növelte az előnyt – úgy tűnt, a PSG gond nélkül begyűjti a három pontot.

Csakhogy a párizsiaknál Yohan Cabaye és Marquinhos már az első félidőben megsérült, Serge Aurier és Lucas pedig a hajrában – utóbbi kettő akkor, amikor már nem volt cserelehetősége Laurent Blanc-nak.

A jó formában lévő vendégek – akik az előző négy bajnokijukat megnyerték – éltek a kettős emberelőnyben rejlő lehetőséggel, és Emiliano Sala közeli lövésével, valamint Hervé Bazile nagyszerű szabadrúgásával a hajrában kiharcoltak maguknak egy pontot.

A Caen sem úszta meg kényszerű csere nélkül, soraiból Fodé Koïta szállt ki már az első félidőben – helyére állt be a második gólt szerző Bazile.

A mérkőzés után Laurent Blanc, a PSG vezetőedzője megerősítette: Serge Aurier, Marquinhos, Lucas Moura és Yohan Cabaye is kidőlt, egyikük sem épül fel a Chelsea elleni első BL-összecsapásra. Szintén sérülés miatt kellett lecserélni Blaise Matuidit, Blanc szerint ötven százalék az esélye, hogy a középpályás felépül a jövő hét közepére.

Az esti programban folytatta sikersorozatát a Bastia: a kiesés elől menekülő korzikaiak a Nantes szombat esti, idegenbeli legyőzésével (2–0) nyolcmérkőzésesre nyújtották bajnoki veretlenségi sorozatukat.

A Bastia egy kontra végén, Giovanni Sio lövésével szerzett vezetést az első félidőben, a hajrában Floyd Ayité távoli lövése már emberelőnyben akadt be. A nantes-i cserejátékos, Fernando Aristeguieta mindössze négy percet tölthetett a pályán, egy rossz ütemű belépőért azonnal piros lapot kapott a 64. percben.

A szezon korábbi szakaszában vergődő Bastia nyolcas sorozata négy győzelmet és négy döntetlent számlál – és a csapat a nagy menetelés közben, mint emlékezetes, a Monacót kiejtve bejutott a Ligakupa döntőjébe is.

A Lille-ben döntetlent kiharcoló Nice öt forduló óta veretlen, míg a pályaválasztóként veszítő Lens – amelybe a korábbi NB I-es gólkirály, Adamo Coulibaly a 77. percben állt be – hat játéknap óta képtelen nyerni.