Ligue 1: elképesztő a Monaco tempója, 47 éve nem volt ilyen

2016.11.26. 19:21
Valere Germain két góllal járult hozzá a Monaco fölényes győzelméhez (Fotó: Action Images)
A Monaco hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Marseille-t a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 14. fordulójának szombati játéknapján, és átvette a vezetést a tabellán. A hercegségbeliek még sohasem győzték le ilyen fölényesen déli riválisukat bajnoki meccsen.

Gabriel Boschilia szerezte meg a vezetést a hazaiaknak – a brazil már a harmadik szabadrúgásgólját lőtte a szezonban –, majd Valere Germain fejjel is, lábbal is beköszönt.

Már a szünetben 3–0 volt az állás, ami annyiban mindenképpen meglepetés, hogy a Monaco hazai pályán ennél nagyobb különbséggel még sohasem verte meg az OM-et (háromszor éppen 3–0-ra, legutóbb az 1988–89-es szezonban).

Ha a hercegségbeliek idénybeli „góltempóját” nézzük, akkor viszont sem a szünetbeli tekintélyes előny nem meglepő, sem az, hogy a végjátékban Guido Carrillo bevágta a negyedik gólt is, és ezzel új fejezetet írt a két klub vetélkedésének történetébe.

A Monaco 43 gólnál jár ebben a bajnoki szezonban; ennél messzebbre 14 mérkőzés után legutóbb a Saint-Étienne jutott a francia élvonalban – az 1969–70-es évadban, 49-ig. A zöldek akkor bajnokok is lettek, sorozatban negyedszer.

AZ ESTI PROGRAMBAN TÖRTÉNT

A 87. percben még vezetett Lang Ádám csapata, a Dijon, de végül 3–2-re kikapott a Bordeaux vendégeként. Lang végigjátszotta a mérkőzést, amelynek hőse Francois Kamano volt: a szünetben becserélt fiatal guineai támadó a 88. percben fejjel egyenlített, majd a 93. percben közelről a Bordeaux győztes gólját is berúgta.

Ennél az akciónál balszerencséje volt a magyar légiósnak: a labdát rávezető Jérémy Menez beadása előtt megcsúszott, ezért csak beleérni tudott a labdába, blokkolnia nem sikerült.

Langék a legutóbbi négy bajnokijukon csupán két pontot szereztek.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
14. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Monaco–Marseille 4–0 (Boschilia 23., Germain 29., 39., Carrillo 91.)
Bordeaux–Dijon 3–2 (Rolan 48., Kamano 88., 93., ill. Abeid 44., Tavares 62.)
Montpellier–Nancy 0–0
Nantes–Lille 0–0

Caen–Guingamp 1–1 (Rodelin 79., ill. De Pauw 85.)
Metz–Lorient 3–3 (Falette 11., Vion 75., 78., ill. Waris 16., Moukandjo 54., 61. – a másodikat 11-esből)

1. Monaco 14 10 2 2 43–15 +28 32
2. Nice 13 10 2 1 25–9 +16 32
3. Paris SG 13 9 2 2 26–7 +19 29
4. Rennes 14 7 3 4 15–17 –2 24
5. Guingamp 14 6 5 3 19–14 +5 23
6. Bordeaux 14 6 5 3 19–16 +3 23
7. Lyon 13 7 1 5 21–16 +5 22
8. Toulouse 14 5 4 5 17–13 +4 19