Ligue 1: Cavani egyelőre előzi a topligák összes gólvágóját

2016.10.01. 19:03
Edinson Cavani kétszer is célba talált szombaton (Fotó: Reuters)
A Paris Saint-Germain 2–0-ra megverte a Bordeaux-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 8. fordulójának szombati játéknapján.

Mindkét párizsi gólt Edinson Cavani szerezte: az uruguayi támadó a 3. percben fejjel, a 30. percben gyönyörű sarkazással talált a kapuba – tény ugyanakkor, hogy a másodikat előkészítő Laywin Kurzawa lesen kapta a labdát, mielőtt beadott.

Cavani első gólja

Cavani második gólja

Úgy tűnik, Zlatan Ibrahimovic nyári távozása legalábbis nem ártott Cavaninak: a támadó a francia bajnokságban nyolc gólnál jár – ezzel vezeti a góllövőlistát –, a szezon összes tétmeccsén 11-nél, ezzel (az Opta gyors összegzése szerint) e sorok írásakor ő a legeredményesebb játékos az öt európai topligában.

Lang Ádám csapata, a Dijon hazai pályán – két öngól segítségével – 3–3-as döntetlent játszott a Montpellier-vel. Lang végigjátszotta a mérkőzést, amelyen a triplázó Casimir Ninga már a 18. percben kihasználta a dijoni védelem egyik megingását.

A hazaiak onnantól futottak az eredmény után: kétszer szépítettek – mindkétszer öngóllal, Geoffrey Jourdren kapus például egy beadásszerű lövést ügyetlenkedett ritka suta mozdulattal a saját kapujába… –, majd a 90. percben a csereként beálló Yohann Riviere befejelte az egyenlítő góljukat.

Az újoncként elsősorban a bennmaradásra törekvő Dijon a legutóbbi négy fordulóban öt pontot szerzett.

A Monaco ritka nagy verésben részesítette a Metz legénységét, és átvette a vezetést a tabellán.

FRANCIA LIGUE 1
8. FORDULÓ, szombati mérkőzések

PSG–Bordeaux 2–0 (Cavani 3., 30.)
Dijon–Montpellier 3–3 (Joudren 39. – öngól, Vanden Borre – 81., Riviere 90., ill. Ninga 18., 25., 58.)
Lille–Nancy 1–0 (Éder 75. – 11-esből)
Nantes–Bastia 1–0 (Stepinski 18.)
Caen–Toulouse 1–0 (I. Santini 64. – 11-esből)
Metz–Monaco 0–7 (Lemar 7., Germain 23., Bernardo Silva 39., Fabinho 68 – 11-esből, Carrillo 72., 83., Boschilia 89.)

1. Monaco 8 6 1 1 22–9 +13 19
2. Nice 7 5 2 12–4 +8 17
3. Paris SG 8 5 1 2 17–6 +11 16
4. Toulouse 8 4 2 2 11–6 +5 14
5. Bordeaux 8 4 1 3 11–10 +1 13
6. Rennes 8 4 1 3 9–10 –1 13
7. Metz 8 4 1 3 9–15 –6 13
8. Saint-Étienne 7 3 3 1 10–6 +4 12