Ligue 1: bombameglepetés, a PSG kikapott a kiesőjelölttől!

2017.12.02. 18:58
A Strasbourg nagy győzelmet aratott (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában a Strasbourg 2–1-re legyőzte az élen álló PSG-t.

A forduló előtt a Strasbourg csak azért nem állt a kiesést jelentő 18. helyen, hanem a 17. pozícióban, mert legyőzte a 18. helyen birtokló Lille-t. A PSG pedig utcahosszal vezette a bajnokságot.

Az otthon játszó Strasbourg óriási lelkesedéssel vette fel a harcot a túlerővel szemben. A párizsiaknál Edinson Cavani csak a kispadon kezdett. A 2015–2016-os szezon óta 18 alkalommal volt ilyen, de a PSG egyszer sem kapott ki bajnokin az uruguayi támadó hiányában.

Ezt csak azért írjuk le, mert a 13. percben Nuno Da Costa szerzett vezetést a hazaiaknak. Bár nem sokkal a félidő vége előtt Kylian Mbappé egyenlített, a folytatásban ismét a Strasbourg ragadta magához a vezetést Stephane Bahoken nem kis góljával a 65. percben.

A hajrára Cavani beállt, de ő sem tudott segíteni, a Strasbourg megnyerte a mérkőzést (2–1). A PSG először kapott ki a mostani bajnokságban.

A gólok

FRANCIA LIGUE 1
16. FORDULÓ

Strasbourg–Paris Saint-Germain 2–1 (Da Costa 13., Bahoken 65., ill. Mbappé 42.)
Lille–Toulouse 1–0 (N. Pepe 63.)
Monaco–Angers 1–0 (Falcao 2.)
Nice–Metz 3–1 (Plea 27., Balotelli 56., Saint-Maximin 72., ill. Roux 29.)
Rennes–Amiens 2–0 (Hazrí 72., André 82.)
Troyes–Guingamp 0–1 (Briand 22.)
Pénteken
Dijon–Bordeaux 3–2 (Yamberé 34., Jeannot 52., Said 86., ill. Jonathan Cafu 13., Malcom 36.)