Ligue 1: a PSG egy győzelemre a Tottenham rekordjától

2018.10.20. 19:33
Julian Draxler fejjel szerzett gólt az Amiens ellen (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain labdarúgócsapata a 10. fordulóbeli mérkőzéslét is megnyerte a francia élvonalban, ezzel egyetlen siker választja el attól, hogy beállítsa a Tottenham Hotspur topligás rekordját.

A londoni együttes az 1960–1961-es kiírást 11 sikerrel kezdte, ez a leghosszabb ilyen idény eleji széria az angol, a francia, a német, az olasz és a spanyol első osztályt együttvéve.

A PSG a brazil Marquinhos révén kezdte el a gólgyártást, majd Adrien Rabiot még az első félidőben csatlakozott hozzá. A hajrában Julian Draxler, Kylian Mbappé és Moussa Diaby is betalált.

A Monaco új edzője, Thierry Henry vereséggel debütált a kispadon, Strasbourgban 2–1-es vereséget szenvedtek a hercegségbeliek, akik Samuel Grandsir 66. percben kapott sárga lapja után emberhátrányban játszottak. A becsületgólt Youri Tielemans a 90. percben szerezte tizenegyesből.

LIGUE 1
10. FORDULÓ
Paris Saint-Germain–Amiens 5–0
(Marquinhos 12., Rabiot 42., Draxler 80., Mbappé 82., Diaby 87.)
Caen–Guingamp 0–0
Dijon–Lille 1–2 (Abeid 81. – 11-esből, ill. Pépé 21. – 11-esből, Luiz Araujo 43.)
Nantes–Toulouse 4–0 (Sala 25., 71., 77., Boschilia 38.)
Reims–Angers 1–1 (Chavarría 73., ill. I. Traoré 36.)
Strasbourg–Monaco 2–1 (Thomason 17., Mothiba 84., ill. Tielemans 90. – 11-esből)