Ligue 1: a Monaco az utolsó forduló legnagyobb nyertese

2015.05.23. 23:10
A Monaco végzett a dobogó harmadik fokán (Fotó: AFP)
A Monaco az utolsó forduló nagy nyertese a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): szombat este a hercegségbeliek idegenben 1–0-ra legyőzték a Lorient-t, így megőrizték a Bajnokok Ligája-indulással járó harmadik helyet a szintén nyerő Marseille és Saint-Étienne előtt.

Yannick Ferreira Carrasco az első félidő közepén szerzett vezetést a Monacónak, amelynek több lehetősége is nyílt előnye növelésére, de nem élt velük – Anthony Martial tizenegyesét például kivédte Benjamin Lecomte. Más kérdés, hogy végül ez az egy gól is elég volt a hercegségbelieknek a győzelemhez, továbbá ahhoz, hogy a bajnoki címet már korábban elhódító PSG, valamint a Lyon mögött megszerezzék a BL-selejtezőt érő harmadik helyet.

A Marseille és a Saint-Étienne az Európa-ligában indulhat, a gólkirályi címet a lyoni Alexandre Lacazette szerezte meg 27 góllal.

A Bordeaux győzelemmel avatta fel a 2016-os Európa-bajnokságra épült új stadionját – a Montpellier elleni ünnepi kezdőrúgást a Girondins korábbi csillaga, Zinedine Zidane végezte el.

Már korábban eldőlt, hogy az élvonalból az Evian, a Metz és a Lens esik ki – utóbbiban Adamo Coulibaly, a DVSC korábbi magyar bajnoki gólkirálya kezdőként 73 percet játszott szombaton.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
38. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Lorient–Monaco 0–1
(Ferreira Carrasco 20.)
Saint-Étienne–Guingamp 2–1 (Gradel 36., 49., ill. Beauvue 61. – 11-esből)
Marseille–Bastia 3–0 (Payet 15., Djiku 38. – öngól, Ocampos 89.)
Paris-SG–Reims 3–2 (Cavani 30., 84., Rabiot 45., ill. Mandi 54., Kyei 89.)
Rennes–Lyon 0–1 (Njie 86.)
Bordeaux–Montpellier 2–1 (Rolan 9., 39., ill. Bakar 63.)
Metz–Lille 1–4 (Palomino 82., ill. Balmont 40., I. Gueye 41., Roux 44., 69.)
Toulouse–Nice 2–3 (Ben Yedder 79., Trejo 82., ill. Maupay 8., Bauthéac 34., 53.)
Lens–Nantes 1–0 (Chavarría 4.)
Caen–Evian-TG 3–2 (Bazile 61., 69., B. Leroy 68. – öngól, ill. Sorlin 88., Sougou 94.)