Ligue 1: rohamléptekkel közelít a Monaco a PSG-hez

2015.01.17. 22:06
Folytatta felzárkózását a Monaco: Leonardo Jardim csapata izgalmas mérkőzésen 1–0-ra legyőzte a Nantes-ot a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójának szombati játéknapján, és két pontra megközelítette a PSG-t. Az éllovas Lyon 2–0-ra győzött a Lens vendégeként.

A portugál Bernardo Silva egy lecsorgó lövésre lecsapva lőtte be közelről a Monaco győzelmét jelentő gólt a 73. percben. A vendég „kanárik” a 94. percben Johan Audel révén kapufát lőttek. A hercegségbeliek a legutóbbi hat bajnokijukból már az ötödiket nyerték meg, és 611 perce nem kaptak gólt a bajnokságban.Monaco győzelmét jelentő gólt a 73. percben. A vendég „kanárik” a 94. percben Johan Audel révén kapufát lőttek. A hercegségbeliek a legutóbbi hat bajnokijukból már az ötödiket nyerték meg, és 611 perce nem kaptak gólt a bajnokságban.

A Montpellier elsősorban a mesterhármast elérő paraguayi támadónak, a korábban a Dortmundot is erősítő Lucas Barriosnak köszönheti, hogy győzött Metzben, és immár öt forduló óta veretlen.

Az október vége óta nyeretlen Caen fölényes győzelmet aratott – a sereghajtó kilenc egymást követő fordulót szenvedett végig győzelem nélkül. A Bastia négy forduló óta őrzi veretlenséglét, a Lorient két egymást követő vereséget feledtetett a Lille legyőzésével.

Az Amiens-ben lejátszott kora esti mérkőzést az első félidő derekán született gólokkal döntötte el a Lyon. Előbb a lensi védő, Jean-Philippe Gbamin küldte a labdát a saját kapujába egy jobb oldali beadás után, majd nem sokkal később Alexandre Lacazette értékesített egy kezezés miatt befújt büntetőt.

Lacazette a 20. gólját szerezte a 2014–2015-ös bajnokságban – fölényesen vezeti is a góllövőlistát –, a Lyon sorozatban a hatodik bajnokiját nyerte meg. Az éllovas október óta remek formában van, a megszerezhető 39 bajnoki pontból 34-et besöpört.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
21. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Monaco–Nantes 1–0 (B. Silva 73.)
Metz–Montpellier 2–3 (Ngbakoto 20. – 11-esből, Bussmann 39., ill. Barrios 17., 53., 69. – az elsőt 11-esből)
Lorient–Lille 1–0 (Guerreiro 59.)
Caen–Reims 4–1 (Roberge 3. – öngól, Privat 8., Jahia 29., Koita 76. – 11-esből, ill. Charbonnier 27. – 11-esből)
Toulouse–Bastia 1–1 (Braithwaite 77., ill. A. Ahamada 48. – öngól)
Lens–Lyon 0–2 (Gbamin 21. – öngól, Lacazette 26. – 11-esből)

1. Lyon 21 14 3 4 45–17 +28 45
2. Marseille 20 13 2 5 39–19 +20 41
3. Saint-Étienne 20 11 6 3 24–13 +11 39
4. Paris SG 20 10 8 2 34–17 +17 38
5. Monaco 21 10 6 5 24–18 +6 36
6. Montpellier 21 9 5 7 26–22 +4 32