Ligue 1: megjött a Lyon, rögvest potyogtak is a gólok

2019.03.03. 19:42
Nem hozott sok gólt a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 27. fordulójának három vasárnapi korai meccse: csupán kétszer rezdült meg a háló, ebből egyszer saját kapuját vette be egy játékos.

A Lille otthonába látogató Djion sorozatban az ötödik tétmeccsén maradt alul, ezúttal egy öngól miatt, ráadásul egymást követő negyedik fellépésén maradt gólképtelen – az ellenfél kapuja előtt (1–0)...

A Nice Strasbourg elleni mérkőzésén több volt a kiállítás, mint a találat, Atal korai gólja után a 89. percben Danilo (Nice) és az öt perccel korábban beállt Grandsir (Strasbourg) addig kakaskodott egymással, míg mind a ketten mehettek zuhanyozni (1–0).

A sereghajtó Guingamp vendégeként a Nantes a 96. percben büntetőt végezhetett el, de Rongier pocsék lövését Caillard könnyedén hárította (0–0).

A 17 órás meccs végre meghozta a gólokat is, a Lyon már a 10. percben betalált Depay révén, és bár erre még gyorsan felelt a Toulouse, a házigazda még négyszer bevette a 83. percben Cahuzac kiállítása miatt megfogyatkozó vendégek kapuját (5–1).

FRANCIA LIGUE 1
27. FORDULÓ

Guingamp–Nantes 0–0
Lille–Dijon 1–0
(Lautoa 72. – öngól)
Nice–Strasbourg 1–0 (Atal 20.)
Lyon–Toulouse 5–1 (Depay 10., B. Traoré 30., Fekir 35. – 11-esből, Moussa Dembélé 67., 71., ill. Dossevi 15.)
Marseille–Saint-Étienne 2–0 (Balotelli 12., Thauvin 21. – 11-esből)

1. Paris SG 26 23 2 1 79–15 +64 71
2. Lille 27 16 6 5 44–23 +21 54
3. Lyon 27 14 7 6 45–31 +14 49
4. Marseille 27 13 5 9 43–35 +8 44
5. Saint-Étienne 27 12 7 8 36–33 +3 43
6. Reims 27 10 12 5 29–26 +3 42
7. Nice 27 11 7 9 20–27 –7 40