A Sepsi egy góllal legyőzte a nyeretlen újoncot

2020.10.03. 14:20
A Sepsi egy góllal legyőzte a nyeretlen újoncot (Fotó: Fekete Lehel)
A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga 1) 6. fordulójában a Sepsi OSK hazai pályán 1–0-ra legyőzte az újonc Argest.

ROMÁN LIGA 1
6. FORDULÓ

Sepsi OSK–Arges 1–0 (Fülöp I. 58. – 11-esből)

Csak egy büntetőből szerzett tudta legyőzni a még nyeretlen FC Argest a Sepsi OSK a román élvonal alapszakaszának hatodik fordulójában, de a székelyföldi csapat ezzel másfél év után ismét felsőházi rájátszást értő helyre került a táblázaton.

A kellemes őszi napsütésre fittyet hányva a csapatok zavaros rugdalózással kezdték a mérkőzést, egyetlen kidolgozott helyzet nélkül játszva végig az első 35 percet. A Sepsi ugyan többet birtokolta a labdát, de a kapu elé nem tudta eljuttatni, Florin Purece átlövései pedig nagyon pontatlanok voltak. Aztán a szünet előtti percekben már Bryan Nouvier lövését és Bogdan Mitrea fejesét is hárítania kellett Florin Croitorunak, a félidő végén pedig Gabriel Vasvari távoli kísérleténél a bal kapufa is kisegítette a vendégek kapusát.

A szünet után fokozódó szentgyörgyi nyomás az 56. percben törte meg az újonc védelmét, amikor David Meza Colli karral blokkolta Fülöp István fejesét – utóbbi pedig a büntetőből a léc alá vágta a labdát. 1–0

A gól után az Arges próbálta ugyan feladni az addigi bunkerfutballját, de mivel a Sepsi nem adta át a területet, a vendégek ugyanolyan ritkán jutottak el Niczuly Roland kapujának környékére, mint a tizenegyes előtt. A székely kapus végül védés nélkül hozta le a meccset, egyetlen érdemi közbeavatkozása egy tizenhatoson kívüli felszabadítás volt. Hazai oldalon a csereként beállt ifjabbik Fülöp-testvér, Lóránd zárhatta volna le a mérkőzést, de Pavol Safranko sarkazásos passza után 4 méterről keresztbe lőtt a kapu előtt.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Véget ért a mérkőzés.

90. perc: Négy perc a ráadás.

89. perc: Cserélt a Sepsi, Purece helyére Tincu állt be.

87. perc: Safranko egyszerűen kicselezte magát ziccerből.

80. perc: Safranko sarkazása után Fülöp előtt adódott lehetőség, de nem találta el a kaput.

78. perc: Kettőt cseréltek a hazaiak, Golofca és Fülöp István le, Fülöp Lóránd és Achahbar be.

77. perc: Grecu kapott sárga lapot.

76. perc: A játékvezető vendégek egyik stábtagját küldte el a kispadtól.

75. perc: Golofca kapott sárga lapot.

71. perc: Safranko volt lesen.

69. perc: Grecu kísérletezett 16 méterről, de nem találta el a kaput.

68. perc: Vasvari sárgult be.

67. perc: Marakis, Nastasie, Deac be, Blejdea, Prepelita, Honciu le.

66. perc: Fülöp szöglete után szögletre tisztáztak a vendégek.

63. perc: Aganovic bal oldali lapos beadása után Matei rúgta ki szögletre a labdát.

58. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A SEPSI! Fülöp István végezte el a büntetőt, és jobbal, védhetetlenül a kapu jobb felső részébe küldte a labdát. 1–0

56. perc: Tizenegyest kapott a Sepsi! Egy jobb oldali beadás után Meza Colli kezére pattant a labda.

54. perc: Purece próbálkozott egymás után kétszer, de először blokkolták, majd rosszul találta el a labdát.

53. perc: Egy jobb oldali vendégszöglet után Leca kevéssel maradt le a labdáról.

48. perc: Golofca kísérletezett a tizenhatoson kívülről ballal, de a vendégek kapusa könnyedén védett.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a hazaiak kezdték a második félidőt.

A szünetben cseréltek a hazaiak, Nouviert Aganovic váltotta.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Egy perc a ráadás.

43. perc: KAPUFA! Vasvari kísérletezett 30 méterről, a labda azonban a bal oldali kapufáról kifelé pattant.

41. perc: Egy jobb oldali beadás után a hosszún érkező Golofca kevéssel maradt le a labdáról.

40. perc: Megint Fülöp végezte el a jobb oldali szögletet, és megint Mitrea fejelt, a kapus azonban könnyedén védett.

39. perc: Védés! Nouvier indult meg, majd egy csel után 16 méterről, ballal lőtt, de Croitoru védett.

37. perc: Fülöp jobb oldali szöglete után Mitrea fejelte a kapu fölé a labdát.

34. perc: Safrankót állították meg lesen.

31. perc: Golafca kiugratása egy kicsit hosszú volt Nouviernek.

26. perc: Megint Purece kísérletezett a tizenhatoson kívülről, kissé jobbról, de a kaput most sem találta el.

22. perc: Egy hosszú indítás után Croitoru jó ütemben lépett ki a kapuból, és tisztázott Golofca elől.

21. perc:Purece nagyjából 30 méterről próbálkozott, de nem találta el a kaput.

17. perc: Egy veszélyesen érkező jobb oldali beadás után sikerült fejjel tisztázniuk a vendégeknek.

9. perc: Hasonló okokból cserélt a Sepsi is, Dragomir helyére Purece állt be.

9. perc: A sarokrúgás után nem alakult ki nagy helyzet.

8. perc: Vasvari lövése után szögletre pattant a labda egy vendégjátékosról.

1. perc: A fiatalszabály kijátszásának céljából azonnal, az első játékmegszakítás után cserélt az Arges, Oprescut Blejdea váltotta. A szabály azt mondja, ki, hogy két U21-es játékosnak kell kezdenie, de csak egynek kell végigjátszania a mérkőzést.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégel indították útjára a labdát.

Piros-fehérben a Sepsi, lilában az Arges.

A Sepsi OSK kezdőcsapata: Niczuly – Dimitrov, Buhenna, Mitrea, Stefanescu – Fülöp I., Vasvari, Dragomir – Golofca, Safranko, Nouvier. Vezetőedző: Leo Grozavu

Az Arges kezdőcsapata: Croitoru – Matei, Leca, Deslandes, Musat – Meza Colli, Prepelita, Oprescu – Grecu, Malale, Honciu. Vezetőedző: Ionut Badea

„A futball az elmúlt héten többször igazolta, hogy bünteti az arrogáns, kellő alázat és koncentráció nélküli hozzáállást. Az Arges újonc, de biztos vagyok benne, hogy hamarosan véget ér a rossz időszaka a Liga 1-ben” – mondta a találkozót felvezető online sajtótájékoztatón a szentgyörgyiek szakvezetője. Legnagyobb „gondja”, hogy a sérült játékosok felépülésével bő keretből kell kiválasztania a kezdő tizenegyet, s mint mondta, bár nehéz döntenie, inkább ez legyen a probléma, mint az előző évad végi szűkös választék.

Leo Grozavu, a Sepsi vezetőedzője az ellenfél eddigi szerény eredményei ellenére óvatosságra int, bár szeretné, hogy csapata múlt heti, Voluntari elleni sikere (2-1) egy győzelmi sorozat első lépése legyen.

A román élvonallal egyelőre csak ismerkedő, augusztusban talán még saját vezetőit is meglepve az élvonalba jutó FC Argest fogadja szombaton a Sepsi OSK a román élvonal hatodik fordulójában. A kétszeres bajnok, de a legutóbbi 11 idényt alsóbb osztályokban töltő pitesti-i együttes az első öt fordulóban egyetlen pontot szerzett, és már most a Liga 1 egyik biztos kiesőjelöltjének tűnik. A két csapat most csap össze először, amikor ugyanis a 2016–2017-es idényben a székelyföldiek még a Liga 2-ben játszottak, az Arges éppen a harmadik vonalban szerepelt.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Sepsi OSK–Arges mérkőzés a Liga 1 6. fordulójában. Tartsanak velünk!