Liga 1: „barátságos” kolozsvári siker a Sepsi ellen

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2019.03.03. 21:07
Laza hangulatú mérkőzést játszott Kolozsváron a két erdélyi topcsapat (Fotó: Manases Sándor)
A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga 1) 26. fordulójában Lang Ádám együttese, a CFR Kolozsváron 1–0-re legyőzte a Sepsi OSK-t. A magyar légiós a kispadról nézte végig a meccset.

Laza hangulatú mérkőzést játszott Kolozsváron a román élvonal alapszakaszának zárófordulójában a két erdélyi topcsapat.

A tartalékos, hat alapemberét nélkülöző Sepsi OSK ugyan szokatlanul magasra tolt védekezéssel próbálta meglepni a listavezető CFR-t, de statikus támadójátékával nem tudott helyzeteket kialakítani.

A címvédő hazaiak pedig George Tucudean éles szögből lőtt góljával gyorsan megszerezték a vezetést, utána meg mintha csak a meccs végét várta volna mindkét gárda. A CFR-nek akadt ugyan néhány nagyobb helyzete a második félidőben is, a találkozó hangulata azonban mindvégig barátságos maradt (1–0).

Vasárnap délután a felsőházi rájátszás utolsó helye is eldőlt: a Viitorul ki-ki mérkőzésen nyert a Botosani ellen, és zsinórban negyedszer is ott lesz a legjobb hat között. Miriuta László együttese, a Hermannstadt győzelemmel és a kilencedik helyen zárta az alapszakaszt.