Libertadores-kupa: már a legjobb négy között a Vélez és a Santos

2011.05.19. 09:24
A Libertadores-kupa negyeddöntőjének visszavágóján az argentin Vélez Sársfield 4–2-re legyőzte idegenben a paraguayi Libertadot, így 7–2-es összesítéssel bejutott az elődöntőbe. Az első mérkőzéshez (3–0) hasonlóan ismét Maxmiliano Moráles kezdte meg a liniersieknek a gólgyártást, ezúttal azonban duplázni tudott.

A Libertad kétszer is előnybe került, azonban nem tudta megtartani azt: Moráles duplájával 2–2-re módosította az eredményt, Guillermo Franco – aki térdműtéte után tért vissza – büntetőből talált be, végül Augusto Fernández állította be a 4–2-es végeredményt.

A Santos az első mérkőzésen idegenben aratott 1–0-s siker után a visszavágón is hamar előnybe került a kolumbiai Once Caldas ellen, Neymar találatával már a 12. percben megszerezte a vezetést a brazil gárda. A 30. percben Wason Rentería egyenlített, és ezzel beállította az 1–1-es végeredményt is, amellyel összesítésben a Santos jutott az elődöntőbe.