Labdarúgás: Oroszországban is felfüggesztették a bajnokságokat

R. B.R. B.
2020.03.17. 12:52
null
Az orosz futballban is kényszerszünetet tartanak (Fotó: AFP)
Az Orosz Labdarúgó-szövetség kedden hivatalos közleményben jelezte, hogy felfüggeszti az égisze alá tartozó versenysorozatokat a koronavírus miatt.

 

Az orosz szövetség tájékoztatása szerint legkorábban április 10-ig szünetelnek a bajnokságok.

Mint ismert, Európában szinte mindenhol elhalasztották a labdarúgó-mérkőzéseket a világjárvány miatti óvintézkedésekhez igazodva.

Magyarországon az MLSZ hétfőn döntött az NB I, az NB II és az egyéb felnőtt bajnokságok felfüggesztése mellett.

Oroszországban a kézilabda- és a jégkorong-bajnokság felfüggesztéséről is döntöttek. A Nemzeti Sport úgy értesült, az országban április 10-ig minden sporteseményt betiltottak, de a jekatyerinburgi sakkvilágbajnok-jelölti torna kedden kezdetét vette.

A sakkszövetség jelezte, tud az országban meghirdetett tilalomról, de különleges engedéllyel megtartja a tornát, amelyet az orosz hatóságok biztonságosnak találtak.

Legfrissebb hírek

Lukács Norbert: Megérte kilépni a komfortzónámból

Kosárlabda
2026.06.12. 11:34

World Sailing: az orosz junior vitorlázók visszatérhetnek

Egyéb egyéni
2026.06.10. 13:06

Az IIHF szeptemberben ismét foglalkozik az orosz hokisok esetleges visszatérésével

Jégkorong
2026.06.09. 16:56

Továbbra sem vehetnek részt az európai kupákban az orosz labdarúgócsapatok

Minden más foci
2026.06.07. 11:38

A Nemzetközi Vívószövetség feloldotta az orosz sportolókra vonatkozó korlátozásokat

Egyéb egyéni
2026.06.03. 10:13

Ritmikus gimnasztika: az oroszok saját zászlójukat használhatják az Eb-n

Torna
2026.05.24. 14:01

Újra használhatják zászlójukat és himnuszukat az orosz tornászok

Torna
2026.05.18. 13:12

Újra nemzetük képviseletében indulhatnak az orosz és fehérorosz úszók a nemzetközi szövetség versenyein

Úszás
2026.04.13. 16:52
Ezek is érdekelhetik