nemzetisport.hu 2017.06.19 20:18 Frissítve: 2017.06.20 02:31

Konföd. Kupa: a mexikói „átugrott” Hollandiába, aláír a PSV-hez

A holland élvonalban bronzérmet szerző PSV bejelentette Hirving Lozano, a mexikói Pachuca labdarúgója szerződtetését.

A 21 esztendős szélső – aki jelenleg Mexikó válogatottjával az oroszországi Konföderációs Kupán szerepel – a nemzeti együttes bázisát a szövetség engedélyével elhagyva Hollandiába utazott, hogy átessen a PSV orvosi vizsgálatain. A tricolorban tizenhatszor fellépő futballista 2023-ig kötelezte el magát az eindhovenieknél, a szerződést a Konföderációs Kupa után írja alá. Ő a PSV történetének ötödik mexikói labdarúgója Carlos Salcido, Francisco Rodríguez, Andrés Guardado és Héctor Moreno után.

Lozano a Pachucában nevelkedett, amellyel tavaly bajnoki címet nyert, idén pedig aranyérmes lett a CONCACAF Bajnokok Ligájában, sőt a térség legrangosabb nemzetközi kupájában gólkirály lett, s őt választották meg a legjobb fiatal játékosnak. Lozanót korábban a Manchester Uniteddel és a Manchester Cityvel is szóba hozták.

A mexikói korosztályos válogatottal 2015-ben U20-as CONCACAF-bajnokságot nyert, azon a tornán társgólkirályi címet szerzett. Az oroszországi Konföderációs Kupán az első fordulóban nem lépett pályára Portugália ellen (2–2).

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!