Klub-vb: a River Plate jutott be elsőként a fináléba

2015.12.16. 13:35
A River Plate legyűrte a Hirosimát (Fotó: AFP)
A Libertadores-kupa-győztes argentin River Plate jutott be elsőként a Japánban zajló labdarúgó-klubvilágbajnokság döntőjébe, miután az elődöntőben 1–0-ra legyőzte a Sanfrecce Hirosimát.

A házigazda japánok az Auckland City és TP Mazembe legyőzése után, úgy tűnt, lendületben maradtak, de az első félidőben Barovero kétszer is hatalmasat védett: előbb Csajima húzott középre, 13 méterről tüzelt, de a léc fölé simogatta a labdát a kapus, majd a félidő hajrájában Minagava kapott labdát a leshatáron, a bal alsóra tartó lövését pedig kitornázta az argentin.

A kiegyenlített második félidőt hozó mérkőzés a 72. percben dőlt el, Hajasi ügyetlenül ütötte ki a labdát, és a Libertadores-kupa döntőjében a gólcsendet szintén megtörő Lucas Alario ezúttal sem rontott (0–1).

Az első klub-vb-jén részt vevő River Plate így készülhet első döntőjére, amelyben a Barcelona–Kuangcsou Evergrande mérkőzés győztese lesz az ellenfele.

AZ 5. HELYÉRT

A mexikói América végzett az ötödik helyen, a helyosztón 2–1-re legyőzve a Kongói DK-beli TP Mazembét.

Jól kezdett az América, és Darío Benedetto góljával már a 19. percben vezetéshez jutott – az argentin játékos pechjére a fejes közben megsérült, és le kellett cserélni. A csapat szerencséjére még az első fél óra során a helyére beálló Martín Zúniga is eredményes volt, és bár a TP Mazembe szépített a játékrész hajrájában, egyenlíteni már nem tudott.