Kettős ünnep: Megyeriék bajnokok lettek a klub évfordulóján!

2013.03.10. 20:37
Megyeri Balázs újabb bajnoki címet ünnepelhetett az Olympiakosszal (Fotó: Reuters, archív)
Bajnoki címmel ünnepelte az Olympiakosz a klub fennállásának 88. évfordulóját. A Megyeri Balázst foglalkoztató görög csapat a 25. fordulóban 3–0-ra legyőzte az AEK Athént hazai pályán, így matematikailag is behozhatatlan előnyre tett szert, ezzel megszerezte 40. bajnoki címét.

A hangulatra nem volt panasz (Fotó: sport-fm.gr)

A szinte csordultig telt Sztadio Jorgosz Karaiszkáki közönsége fantasztikus hangulatot teremtett az Olympaikosz és az AEK összecsapására, melyen dupla ünnepre készültek Megyeriék: a klub fennállásának 88. évfordulóját és bajnoki címet is szeretett volna ünnepelni a magyar kapusával felálló hazai csapat.

Ennek megfelelően az Olympiakosz támadó szellemben, 4–3–3-as felállásban futott ki a gyepre, aminek a 13. percben meg is lett az eredménye: a 13. percben Avraam Papadopulosz juttatta vezetéshez a házigazdákat Rafik Dzsebbur átadása után. A vezető gól után kiegyenlítetté vált a játék, az AEK feljavult a félidő derekán, Antonisz Rikkáé volt a legveszélyesebb athéni lehetőség, ám fölé durrantott.

A fordulás után Roger Guerreiro kísérleténél hárított a magabiztosan védő Megyeri, majd az 56. percben ismét Papadopulosz volt eredményes, José Holevasz beadását fejelte a vendégek hálójába a görög védő. Hat perccel később eldöntötte a meccset az Olympiakosz, egy gyönyörű kényszerítőt követően az algériai Dzsamen Abdun talált be, kialakítva ezzel a végeredményt. (3–0)

Az Olympiakosz tehát szépen, bajnoki címmel ünnepelte a klub fennállásának 88. évfordulóját. A Megyeri Balázst soraiban tudó pireuszi alakulat 40. alkalommal lett görög bajnok, 1997 óta pedig uralkodó a pontvadászatban, hiszen mindössze kétszer (2004, 2010) nem nyerte meg a sorozatot az együttes.