Jótékonyság: 18 világbajnok, 6 gól a német–olaszon

H. T.H. T.
2019.10.08. 13:44
Hétfőn hatgólos mérkőzésen döntetlent játszott egymással a német és az olasz öregfiúk-válogatott Fürthben. A jótékonysági összecsapást 6500 néző tekintette meg a helyszínen.

A németeknél négy világbajnok, négy világbajnoki ezüstérmes, illetve egy Európa-bajnok játékos lépett pályára, míg az olaszoknál 14 vb-győztes labdarúgó volt a csapat keretében.

Előbb Fabio Cannavaro, majd Christian Panucci öngóljával 2–0-ra megléptek a németek, ám a vendégek fordítani tudtak: Luca Toni és Francesco Totti még az első félidőben betalált, a 79. percben Damiano Tommaso egy szép fejessel pedig már a vezetést is megszerezte. Philipp Wollscheid az utolsó percben egyenlített, így 3–3 lett a végeredmény a legendák találkozóján.

A német csapatot Berti Vogts, az olaszt Antonio Cabrini irányította.