Ikszeltek a románok, a drukkerek Piturca „fejét követelik”

2013.08.14. 22:05
Döntetlennel hangolt a mieink elleni vb-selejtezőre a román labdarúgó-válogatott: Victor Piturca legénysége Bukarestben 1–1-re végzett Szlovákiával. A házigazdák az első félidőben megszerezték a vezetést Bogdan Stancu fejesével, majd a vendégek a fordulás után szintén egy fejes góllal egyenlítettek.

A szlovákok a második percben kis híján sokkolták a románokat, Stanislav Sesták robbant ki a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre a védőket lefutva, majd öt méterről, estében lőtt, a labda a jobb oldali kapufáról kifelé pattant – ezt megúszták a románok...

Az első negyedórában a szlovákok voltak aktívabbak, bátrabban kezdeményeztek, majd jöttek a románok percei. A házigazdák előbb két távoli lövéssel veszélyeztettek, majd a 22. minutumban Constantin Lazar forgolódott a vendégek tizenhatosán belül, középre kanyarított, ahol Gabriel Torje üresen bólintott a hálóba, ám lesen állt, így maradt a 0–0.

A 36. minutumban megszerezhette volna a vezetést Szlovákia, Sesták beadását Martin Jakubko 10 méterről, a kapuval szemben csúnyán fölé durrantotta. A románok egyre aktívabbak lettek támadásban a félidő végére, a beívelésekkel és keresztlabdákkal operáló Piturca-csapat akcióinak motorja az Udinese támadója, Torje volt.

A 43. percben előnybe kerültek a románok: Torje nagyon harcosan szerzett labdát a szlovákok tizenhatosán belül a jobb oldalon, majd megbolondította védőjét, és középre kanyarított, a hosszún érkező Bogdan Stancu jócskán védője fölé emelkedett, és két méterről a hálóba fejelt. 1–0

A fordulás után a szlovákok kezdtek ismét jobban, aminek meg is lett az eredménye, az 56. percben egyenlítettek a vendégek: Vladimir Weiss adott be a bal oldalról, Sesták a lemaradó Iasmin Latovlevici mellett hét méterről a jobb alsóba fejelt. 1–1

A 84. percben a csereként beálló Ciprian Marica ütközött egy szlovák védővel, felrepedt az álla, ápolásra szorult, már nem tudott visszajönni a pályára. A hajrában szorongattak a szlovákok, ám a rossz helyzetkihasználás miatt már nem született gól, így 1–1-re végződött a találkozó.

Victor Piturca a 84. alkalommal ült a román válogatott kispadján, amivel rekorder lett, a bukaresti Nemzeti Stadion közönsége mégsem ünnepelte, hanem a lemondását követelte az utolsó percekben. Nem túl jó előjel a románok számára a mieink elleni szeptemberi vb-selejtező előtt...

A ROMÁNIA–SZLOVÁKIA MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Románia–Szlovákia 1–1 (1–0)

Bukarest, Nemzeti Stadion. Vezette: Doyle (ír)
Románia: Tatarusanu – Matel (Nica, 71.), Gaman (Goian, a szünetben), Chiricheş, Latovlevici – Lazar (Pintilii, a szünetben), Hoban – Torje (Nicolita, 62.), Maxim (Grozav, a szünetben), Tanase (Marica, 76.) – Stancu
Szlovákia: Mucha – Pekarík, Durica, Cisovsky (Piacek, a szünetben), Breznaník (Saláta, 62.) – Kona (Pecovsky, 62.), Kucka – Sesták (Depetris, 78.), Hamsík (Stefánik, 65.), Weiss (Mak, 70.) – Jakubko (Nemec, a szünetben)