Hatalmas balhé a görög derbin - félbeszakadt Megyeriék meccse

2012.03.18. 21:41
A feldühödött Pana-drukkerek nem kímélték a rendőröket (Fotó: sport-fm.gr)
Botrányba fulladt a szünetben, majd a rendes játékidő vége előtt nem sokkal a görög élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának záró mérkőzése. A Megyeri Balázzsal felálló Olmypiakosz 1–0-ra vezetett a Rudolf Gergelyt nélkülöző Panathinaikosz elleni rangadón, majd a szurkolói összecsapások miatt a játékvezető félbeszakította a találkozót.

Már a mérkőzés előtt is sejteni lehetett, hogy parázs összecsapás lesz, hiszen negyedórával a kezdés előtt szinte csordultig teltek a lelátók (melyeket rendőrségi helikopter pásztázott), s a mindig hátborzongató hangulatot teremtő Panathinaikosz-fanatikusok létszáma meghaladta az 50 ezret – s a jól megszokott görögtűz ezúttal sem maradt el. A vendégek várhatták kedvezőbb helyzetből a találkozót, hiszen négy ponttal vezettek, míg a tabellán második házigazdák legutóbbi két meccsüket elbukták.

A hazai kemény mag

A mérkőzést a Megyerivel felálló Olympiakosz kezdte jobban, ám a kezdeti lelkesedés hamar alábbhagyott, s a Pana vette át az irányítást. Komolyabb helyzetet azonban a hazai együttes sem tudott kidolgozni, a szabálytalanság ám annál több volt, így a szünetben 0–0 állt az eredményjelzőn.

A Pana-szurkolók túlerőben voltak

Míg a csapatok az öltözőben beszélték meg az első játékrész tapasztalatait, addig a Pana-drukkerek a rendőrökre támadtak. Mintegy 60-70 maszkos fanatikus csapott össze a rendőrökkel, a támadók székeket és pirotechnikai eszközöket dobáltak, a rendfenntartók könnygázzal védekeztek. Görög sajtóhírek szerint három rendőr súlyosan megsérült, s mintegy 60 szurkolót állítottak elő, többet le is tartóztattak.

Hosszas egyeztetés után a szervezők arra jutottak, hogy a mérkőzés folytatódhatott, sikerült rendet teremteni a lelátókon. Nem is tétlenkedett sokáig az Olympiakosz, az 51. percben megszerezte a vezetést: Jean Makoun indította Dzsamel Abdount, aki becselezte magát a tizenhatoson belülre, és a hazaiak kapujába helyezett. 0–1

A görögtűz nem aludt ki egy percre sem

A pályán is érezhető volt a feszültség, a játékvezetőnek egyre többször kellett a zsebébe nyúlnia és felmutatnia a sárga lapot, Ernesto Valverde, a pireuszi együttes vezetőedzője pedig cseréit besárgult játékosaira használta.

A találkozó néhány perccel a lefújás előtt félbeszakadt, újabb összecsapások törtek ki a lelátón, a játékosok az öltözőbe vonultak. Hosszas tanácskozás után a játékvezető úgy döntött, lefújja a mérkőzést, így könnyen elképzelhető, hogy Megyeriék a Pana drukkolói által kirobbantott balhé miatt három ponttal gazdagodnak.

Ha így lenne, az Olympiakosz újabb lépést tehetne a bajnoki cím felé, hiszen hétpontosra nőne az előnye a tabellán a második Panathinaikosszal szemben. Rudolf csapata legutóbbi két rangadóját elveszítette – az AEK Athén és a PAOK ellen –, így nehéz helyzetbe került.