nemzetisport.hu 2018.01.09 22:51 Frissítve: 2018.01.09 23:04

Francia Ligakupa: hiába a Nice-fölény, a Monaco jutott tovább

Nem tudott élni a hazai pálya előnyével a Nice labdarúgócsapata, amely a sérült Mario Balotelli nélkül felállva 2–1-es vereséget szenvedett a Monacótól a Ligakupa negyeddöntőjében.

Monaco
Lemar és Diakhaby góljaival jutott tovább a Monaco (Fotó: AFP)

A nizzai szurkolók abszolút optimisták lehettek, hiszen a kedvencek a legutóbbi két hazai mérkőzésen (mindkétszer a bajnokságban) egyaránt 4–0-ra verték meg a Monacót, azonban a 2016 szeptemberében és egy évvel később egyaránt két gólt szerző Mario Balotelli ezúttal nem léphetett pályára.

Az izomsérüléssel bajlódó olasz csatárt nélkülöző hazaiak nagyon rosszul kezdtek: a 3. percben Keita Baldé Diao beadása teljesen üresen találta Thomas Lemart, aki közelről a jobb sarokba fejelte a labdát (0–1).

A Nice óriási mezőnyfölényben játszott, és ez 18. percben góllá érett: Alassane Pléa kapott labdát lesgyanús helyzetben, és ugyan egy védő utolérte, nem hibázott (1–1).

A gól azonban nem lendítette át a holtponton a Nice csapatát, a 37. percben ismét Keita Baldé Diao adott jó labdát középre, s az érkező Adama Diakhaby a tizenegyespontról, megelőzve védőjét, Patrick Burnert, a kapu bal oldalába bombázott (1–2).

A második félidőben ha lehet, még inkább növelte a tempót és a nyomást a Nice, de a 70 százalékos labdabirtoklás ellenére képtelen volt egyenlíteni. Győzelmével a Monaco jutott be a legjobb négy közé, a negyeddöntő másik három mérkőzését szerdán rendezik.

Rennes–Toulouse (Tv: Digi Sport3)
21.05: Amiens SC–Paris Saint-Germain (Tv: Digi Sport3)
21.05: Angers SCO–Montpellier

2020.01.20 11:36:41

Minden más foci SOMOGYI ZSOLT (Belek)

„Kassai Viktor az egyik legjobb játékvezető, a pályán és azon kívül is tisztelet övezi.”

2020.01.19 12:51:23

Minden más foci BACSKAI JÁNOS

TÉLI ÁTIGAZOLÁSOK, 2020. Az egekbe szökött a francia fiatalok ára, melyik úton indul el Moreno mester?

2020.01.14 21:25:25

Minden más foci VINCZE ANDRÁS

ALAPVONAL. A pályán nem csupán a láb, a fej, hanem a lélek is játszik – a futball és vele együtt a bíráskodás ösztönös és talán taníthatatlan cselekedet.

2020.01.13 10:22:48

Minden más foci SOMOGYI ZSOLT

A romániai magyar játékvezető a helyi élvonal egyik legjobb bírója, büszke a kettős állampolgárságára.