FFT: Brüsszeltől Madridig – magyar klubok európai kupadöntői

2019.07.27. 15:03
Az FFT számbavette a magyar csapatok részvételével rendezett európai kupadöntőket az MTK 1964-es KEK-döntőjétől a Videoton 1985-ös UEFA-kupa-fináléjáig, egy kis kitekintéssel a Ferencváros és a Debrecen BL-főtáblás szereplésére is.

Tudja, hány magyar futballcsapat játszott döntőt UEFA-versenysorozatban, tehát a BEK/BL-ben, a KEK-ben vagy a VVK/UEFA-kupa/Európa-ligában? És hogy hányat nyertünk meg ezek közül? Milyen út vezetett odáig, és mi történt a döntőben? Mit írtak róla az akkori újságok? Hogyan emlékeznek vissza rá a főszereplők? Kik voltak kerettagok és kik léptek pályára a nagydöntőben? Vagy külföldi csapatban hány magyar labdarúgó és edző volt szereplője európai kupadöntőnek? Kik szereztek ott gólt, gólokat?

Minden kérdésére választ kap a FourFourTwo magazin átfogó cikkéből, amely ide kattintva érhető el.