FFT 2020.01.21 19:06 Frissítve: 2020.01.21 19:11

FFT: a futballtörténelem 7 legjobb panenkázása

A FourFourTwo sorozatában ezúttal a legjobban kivitelezett panenkázások közül válogatott.

Kedvcsinálónak néhány pimasz tizenegyes az FFT listájáról:

PANENKA
A névadó a cseh(szlovák) Antonín Panenka, aki az 1976-os Eb-finálét döntötte el minimum szemtelen, finom löbbölésével a világ első számú kapusával, a nyugatnémet Sepp Maierrel szemben.

ZIDANE
Ha valaki, Zinédine Zidane mindig bízhatott a technikájában, ehhez képest csak centiken múlt, hogy az olaszok elleni vb-döntőben a léc aljára „panenkázott”. Ez sem volt elég az aranyhoz, hiszen jött Materazzi...

DJALMINHA
A Depor cselkirály brazilja 2001-ben avatta fel a fiatal Iker Casillast egy panenkával, és karrierje során mindössze egyetlen 11-est rontott el.

A teljes listát és a videókat megtekintheti a FourFourTwo.hu-n, ide kattintva!

2020.09.28 20:35:31

Minden más foci MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Most ugyan csöpög a bevétel, de például az Ajax csak a jegyértékesítés elmaradása miatt meccsenként 400-500 ezer euróval kevesebbet könyvelhet el. Ez azért hosszabb távon fenntarthatatlan.

2020.09.27 23:46:59

Minden más foci MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Nem mellesleg szponzorom is volt, azaz inkább mecénásom, még ha nem is tudta. A nagyapámra mindenben számíthattam, visszatérően javasoltam neki, hogy kössünk üzletet, én adok neki öt forintot, ő ad helyette egy tízest.

2020.09.27 16:49:19

Minden más foci DUDUCZ TIBOR (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

A kupapofon után a Dunaszerdahely hazai pályán kétgólos sikert aratott a Trencín ellen.

2020.09.26 18:33:14

Minden más foci H. D.

Hiába egyenlített emberhátrányban a vendégcsapat, sorozatban harmadszor nyert az NK Osijek.

2020.09.26 15:19:06

Minden más foci TŐKE JÁNOS (összefoglaló, percről percre)

A házigazda TSC 3–0-ra nyert a fordulót a negyedik helyről váró Szpartak Szubotica ellen.