Fennállása során harmadszor bajnok a Lille

2011.05.21. 23:11
Örülhetnek a Lille szurkolói (Fotó: Reuters)
Fennállása során harmadszor nyerte meg a francia labdarúgó-bajnokságot a Lille, amely a 37. fordulóban a PSG otthonában játszott 2–2-es döntetlent, a megszerzett egy pont pedig elég volt az újabb elsőséghez.

Ötvenhét éve várt Lille városa a csapat újabb bajnoki címére. Szombaton pedig ismét elérkezett a pillanat, amikor az egymillió lakosú város felhőtlenül ünnepelhetett. A Lille a PSG otthonából távozott egy ponttal, aminek köszönhetően már egy fordulóval a vége előtt megnyerte a bajnokságot.

Utólag kiderült, hogy mivel a Marseille hazai pályán csak ikszelt a Valenciennesszel, a Lille ki is kaphatott volna a PSG-től. Igaz, erre Ludovic Obraniak korai gólja után kevés esély volt. A Lille már az ötödik percben megszerezte a vezetést.

Ezután azonban Guillaume Hoarau megtett mindent, hogy róla is szóljanak a híradások a mérkőzés után. A PSG futballistája előbb összeszedett egy sárga lapot, majd egyenlített – visszahozva némileg a reményt a Lille buktájában bízó Marseille-nek. Aztán újabb sárgája és ennek következtében kiállítása miatt könnyű helyzetbe hozta a bajnokaspiráns csapatot, amely élt is a lehetőséggel.

A 60. percben Moussa Sow révén ismét vezetést szerzett a Lille, innentől kezdve pedig már nem adta ki a bajnoki címet a kezei közül. Hiába egyenlített Mathieu Bodmer, a PSG nem tudta elhalasztani a bajnokavatást.

Ami még biztos, hogy a Marseille zár a második helyen, míg a harmadik, még BL-indulást érő hely egyelőre a Lyon kezében van, igaz a kétpontos hátrányban lévő PSG az utolsó fordulóban még előzhet.

Az Arles és a Lens már korábban kiesett, a Monaco pedig – hiába győzött a mai játéknapon – továbbra is csak tizennyolcadik. Az utolsó fordulóban még bármi megtörténhet, a hátsó alakzat ugyanis nagyon sűrű maradt.

LIGUE 1
37. FORDULÓ
Auxerre–Brest 0–1 (L. Touré 63.)
Lens–Arles 0–1 (Kermorgant 44.)
Olympique Lyon–Caen 0–0
Olympique Marseille–Valenciennes 2–2 (Ayew 34., Rémy 37., ill. Kadir 33., R. Gomis 66.)
Montpellier–Monaco 0–1 (Moukandjo Bilé 56.)
Nice–Lorient 2–0 (Mouloungui 1., 16.)
PSG–Lille 2–2 (Hoarau 45+3., Bodmer 73., ill. Obraniak 5., Sow 59.)
Rennes–Nancy 0–2 (B. Traoré 16., Feret 92.)
Sochaux–Saint-Étienne 2–1 (Brown 4., 72., ill. Aubameyang 7.)
Toulouse–Bordeaux 2–0 (Cetto 27., Capoue 55.)
1. Lille 37 20 13 4 65–34 +31 73
2. Marseille 37 18 13 6 60–37 +23 67