Felkészülés: Messi a hajrában mentett ikszre Uruguay ellen

2019.11.18. 22:18
Lionel Messi és Luis Suárez ezúttal ellenfelek voltak (Fotó: AFP)
Az uruguayi labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott Argentínával.

Az argentinok nem vették félvállról az összecsapást, Luis Scaloni együttese a Paulo Dybala, Lionel Messi, Sergio Agüero hármassal vágott neki a meccsnek.

Noha Argentína hamar nagy mezőnyfölényt alakított ki, ez helyzetekben nem mutatkozott meg, s az első félidőben Messiék nem tudták igazán veszélyeztetni a rivális kapuját – ennek meg is lett a böjtje, a másik oldalon ugyanis Edinson Cavani Uruguay első kaput is eltaláló kísérletéből megszerezte a vezetést.

A 63. percben egyenlített Argentína, Messi beadása után Agüero volt fejjel eredményes.

Nem sokáig örülhettek viszont Messiék, hat perccel később ugyanis Luis Suárez is beköszönt, amivel már ismét múlt pénteki stadionavató ellenfelünk volt előnyben.

Amikor már úgy tűnt, hogy Uruguay megnyeri a találkozót, Argentína a hosszabbításban egy kezezés után büntetőhöz jutott, a labda mögé odaálló Messi pedig nem hibázott, az elugró Martín Campana kapus mellett higgadtan a jobb alsó sarokba gurított.

A végeredmény így 2–2 lett.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Argentína–Uruguay 2–2 (Agüero 63., Messi 91. – 11-esből., ill. Cavani 34., L. Suárez 69.)